Yüksek Öğretim Kurulu ‘ndan Üniversiteler Açıklaması

Üniversiteler açılacak mı?
Üniversiteler açılacak mı?

Online platformlarda paylaşılan Yüksek Öğretim Kurulu tarafından yapıldığı iddia edilen açıklama, yine aynı kurul tarafından yapılan açıklamayla yalanlandı. Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı okulların 21 Eylül itibariyle açılmasının ardından gözler Üniversitelerin açılacağı tarihe çevrilmişti.

YÖK tarafından yapılan açıklamada “‘Yüksek Öğretim Kurulu Başkanı Yekta Saraç açıkladı: Covid-19 tedbirleri kapsamında üniversitelerimizin açılmasına karar verilmiştir. Üniversitelerimiz 1 Ekim sonrası için akademik takvimlerini yüz yüze olacak şekilde hazırlayabilirler’ şeklinde paylaşımlar yer almaktadır ve bazı gazeteci arkadaşlarımız bu açıklamanın doğruluğunu teyit etmek istemişlerdir. Başkan beyin bu türden bir açıklaması bulunmamaktadır. Sağlık Bakanlığının tavsiye kararının üniversitelere bildirilmesinden sonra bu konu tekrar gündeme gelmemiştir”

 

YÖK Başkanı Yekta Saraç

 

Pandemi sebebiyle kriz yaşadığımız bu dönemde bazı şeylerin tamamen olmasa da kısmi olarak feda edilmesi gerektiğini düşünüyorum. Yüz yüze eğitim de yüksek seviyede yakın temas getirdiği için belli bir seviyede feda edilmelidir. Özellikle de ülkemizde her gün 1400-1800 arası vaka açıkladığımız şu günlerde, riski en az seviyeye çekmek mutlak gerekliliktir.

 

Diğer haberleri okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

Twitter hesabımıza ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*