Yılbaşı Tatili Kaç Gün Olacak?

Yılbaşında Kaç Gün Tatil Olacak?
Yılbaşında Kaç Gün Tatil Olacak?

Tüm dünya için bir hayli zorlu geçen 2020 yılının sonuna doğru gelirken, yılbaşı tatili konusundaki detaylar merak ediliyor.

Bu sene 31 Aralık, Perşembe gününe denk geliyor.

Milyonlarca insan yılbaşında kaç gün tatil olacağını merak ediyor. Yılın son günü olan 31 Aralık Perşembe günü resmi tatil olmayacak. 1 Ocak 2021 ise tüm yurt genelinde resmi tatil olacak.

Yılbaşında Sokağa Çıkmak Yasak

Yılbaşı tatili detayları belli olurken, bu yıl pek çok resmi tatilde olduğu gibi yılbaşında da sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak.

Bakanlığı, yılbaşın dört gün sürecek sokağa çıkma yasağı olacağını duyurmuştu. Genelgeye göre; yılbaşı sokağa çıkma yasağı 31 Aralık Perşembe günü saat 21.00’de başlayacak ve 4 Ocak 2021 Pazartesi günü saat 05.00’de sona erecek.

İçişleri Bakanlığı 81 ilin valiliğine yılbaşında uygulanacak sokağa çıkma kısıtlamalarıyla ilgili ek genelge gönderdi. Başta kolluk kuvvetleri olmak üzere ilgili tüm kurum ve kuruluşlar ‘tam mesai’ çalışacak. Genelgede “Salgınla mücadeleyi akamete uğratmamak adına kalabalıkların kontrolsüz şekilde bir araya gelmesine neden olacak yılbaşı partilerinin yapılmaması tercih değil zorunluluktur” denildi.

 

Daha fazla haber okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

Bizi Twitter’da da takip etmek için buraya tıklayabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*