Whatsapp 2021’de Bu Telefonlarda Çalışmayacak

Bazı Telefonlar Yeni Yılda Whatsapp'ı Kullanamayacak
Bazı Telefonlar Yeni Yılda Whatsapp'ı Kullanamayacak

Eski model bir Android ya da iPhone akıllı telefon kullananlar, 1 Ocak 2021’den sonra Whatsapp ‘a ya kısmen ya da tamamen erişimi kaybedecek.

WhatsApp, önümüzdeki yıldan itibaren eski cihazlarda çalışmayı bırakacak. Bu durum bazı cihazların tamamen desteğini kaybetmesine neden olacak, bazı cihazlar ise uygulamaya erişebilecek ancak tüm özellikleri kullanamayacak.

1 Ocak 2021’den sonra uygulamaya erişimde sorun yaşayacak olan cihazlar, iOS 9 veya altı işletim sistemine sahip olan iPhone modelleri veya Android 4.0.3 ve altında kalan diğer Android modeller olacak.

Yani iPhone 4 veya daha alt modeller kullananlar en son WhatsApp güncellemesini alamayacak. Ayrıca Samsung Galaxy S2 gibi bir neslin vazgeçmekten zorlandığı modeller de artık güncelleme alamayacak modeller arasında yer alıyor.

Bazı WhatsApp kullanıcıları işletim sistemlerini iOS 9 veya Android 4.0.3’ün üstüne güncelleme şansına sahip. Bu telefonlardan birine sahipseniz, WhatsApp’ın yeni kararından etkilenmemek için cihazınızı güncellemeniz gerekecek.

 

Daha fazla haber okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

Bizi Twitter’dan da takip etmek için buraya tıklayabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*