Viyana’da Terör Saldırısı

Avusturya/Viyana'da Terör Saldırısı
Avusturya/Viyana'da Terör Saldırısı

Avusturya Viyana’da terör saldırısı gerçekleşti. TSİ gece 00:30 sularında gerçekleşen saldırıda hayatını kaybedenler de mevcut.

Viyana’da terör saldırısı sonrası İçişleri Bakanlığı Sözcüsü Harald Sörös, Avusturya Haber Ajansına (APA) yaptığı açıklamada, saldırıda iki kişinin öldüğünü söyledi. Sörös, çatışma esnasında bir sivilin yanı sıra saldırganlardan birinin öldüğünü ifade etti. Öte yandan Viyana Sağlık Kurumu Sözcüsü Christoph Mierau da 15 kişinin yaralandığını bunlardan 7’sinin durumunun ağır olduğunu açıkladı.

İçişleri Bakanı Karl Nehammer, düzenlendiği basın toplantısında terör saldırısına ilişkin son gelişmeleri paylaştı:

“Ne yazık ki çok sayıda yaralı ve ölümüz var. Özel birimlerimizin özverili mücadelesi sonucunda bir saldırgan etkisiz hale getirildi. Şu anki son bilgilere göre bir saldırgan da kaçak durumunda. saldırının yaşandığı birinci Viyana’dan uzak durun, mümkün olduğunca dışarı çıkmayın, çocukların okullara göndelmeyin”

Avusturya Başbakanı Sebastian Kurz, başkent Viyana’da meydana gelen saldırıya ilişkin, “Polisimiz bu iğrenç terör saldırısının faillerine karşı kararlı bir mücadele yürütüyor.” ifadesini kullandı. Polisin saldırganlardan birini etkisiz hale getirdiğini vurgulayan Kurz, teröre karşı mücadelenin kararlı bir şekilde sürdürüleceğini ifade etti.

Viyana’da Saldırı

Avusturya Yahudi Cemaati Başkanı Oskar Deutsch, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, saldırının yaşandığı bölgedeki sinagogun kapalı olduğunu ancak söz konusu sinagogun hedef olup olmadığının henüz bilinmediğini kaydetti. Öte yandan saldırıda Recep Tayyip Gültekin isimli bir Türk genci de hafif yaralandı.

 

Bizi Twitter’da da takip etmek için buraya tıklayabilirsiniz.

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*