Ücretsiz Tablet Başvurusu Hakkında

Tabletler Öğrencilere Dağıtılacak
Tabletler Öğrencilere Dağıtılacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kabine toplantısı sonrasında yaptığı açıklamada ilk etapta 500 bin öğrenciye ücretsiz tablet bilgisayar verileceği açıklandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “İlk etapta 500 bin öğrencimize ücretsiz tablet bilgisayar vereceğimiz süreci başlattık. Önümüzdeki haftadan itibaren peyderpey bu tabletleri öğrencilerimize Milli Eğitim Bakanlığı olarak dağıtmaya başlıyoruz.” sözleriyle öğrencilere müjde verdi. İnternet altyapısıyla ilgili de konuşan Cumhurbaşkanı ”Ülkenin internet altyapısını da bu ihtiyaca uygun seviyeye çıkartmak için ayrı bir çalışmayı Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığının yürütüyoruz. Bbu konuyu ilgili kuruluşlar Türk Telekom, Turkcell ve Vodafone ile yürütmek suretiyle hızla mesafe almanın gayreti içerisinde olacağız.” şeklinde konuştu. Erdoğan, bu işin ciddi bir altyapısının olduğunu, bunun sağlanması gerektiğini ifade etti.

Recep Tayyip Erdoğan Kabine Toplantısı Sonrası Açıklamalarda Bulundu

Devlet tarafından dağıtılacak tabletler için başvurunun nereden ve nasıl olacağı konusunda henüz bir bilgilendirme bulunmuyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanan tablet projesi mutlaka yapılması gereken çok yararlı bir hizmet olacak. Öyle ki Türkiye’de okul öncesi, ilkokul ve ortaöğretim aşamalarında okuyan toplamda 18 milyon 108 bin 860 öğrenci bulunuyor. Ve görüyoruz ki eğitim alması gereken pek çok öğrencinin online eğitime ulaşabilecek teçhizatı olmadığı gibi oturduğu bölgenin altyapısı da bulunmuyor. Bundan dolayı, bu elzem projenin en kısa sürede tamamlanmasını diliyoruz.

 

Twitter hesabımıza ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*