Trabzonspor’da Eddie Newton Dönemi Sona Erdi

İngiliz Teknik Adam ile Yollar Ayrılıyor
İngiliz Teknik Adam ile Yollar Ayrılıyor

DHA ve TRT Spor’un haberlerine göre sezon başından bu yana en çok tartışılan isimlerden biri olan Eddie Newton ‘ın görevine son verildi. Geçtiğimiz 6 haftada 5 puan toplayabilen Trabzonspor, 7.haftada evinde Kasımpaşa ile oynadığı maçta 3-1 öne geçmesine rağmen maçtan 4-3’lük mağlubiyetle ayrılınca İngiliz teknik adam ile yollar ayrıldı.

Kasımpaşa maçından sonra kamerların karşısına geçen Eddie Newton yaptığı açıklamalarda pes etmeyeceğini söyledi. İngiliz hocanın diğer açıklamaları da şu şekildeydi:

“Hatalar… Bu kadar basit. Topun hakimiyetini bu kadar rakibe verirseniz, cezasını görürsünüz. 4 büyük hata yaptık, cezayı yedik. Bu kadar basit. Bu tür maçlarda böyle hata yaparsanız cezasını çekersiniz. Başarı, sezonun sonunda değerlendirilir. Henüz sezonun başı. Yapmamamız gereken hatalar var. Henüz çok erken. ‘Başarılı’ ya da ‘başarısız’ demek için sezon sonunu beklemelisiniz. 60. dakikada Djaniny değişikliğini yaptık. 10 dakika sonra Abdulkadir Parmak oyuna dahil oldu. Son değişikliği daha önce yapacaktık ancak Abdülkadir Ömür’ün sakatlığı olunca kendisinin devam edip edemeyeceğini beklemek zorunda kaldık. Eleştirileri normal olarak karşılıyorum. Çünkü herkes çok kızgın, ben de çok kızgınım. Oyuncularımız, taraftarlarımız da çok kızgın. Ama eğer bu basit hataları yapmaya devam edersek bu şekilde cezalandırılarak sonucunu ödüyoruz.”

Newton Yönetiminde Trabzonspor 7 haftada 5 puan toplayabildi

Puan durumuna bakıldığında gerçekten çok çok kötü bir tablo çıkıyor karşımıza. Ancak Newton’ın pek çok şanssızlık yaşadığını ve kadro olarak da elinde yeterli alternatif bulunmadığını düşünüyorum. Sezonun henüz 4’te 1’i bile bitmemişken bu şekilde sabırsızca hocanın gönderilmesi hatalı olacaktır. Newton’ın oynatmaya çalıştığı bir oyun var, bunu da eksik kadroya rağmen yapmaya çalışıyor. Bu uğraştığı sistemi tamamen oturtabilmesi için Newton’a biraz daha zaman verilmesinin Trabzonspor için daha iyi olacağını düşünüyorum.

Ayrıca Newton’ın yerine konuşulan 2 hoca adayı bulunuyor; ilki geçtiğimiz sezon pek çok spekülasyonla gönderilen Ünal Karaman, ikincisi ise Beşiktaş’ta istediği işleri yapamayan ve ayrılan Abdullah Avcı. Trabzonspor taraftarı ise çoğunlukla Ünal Karaman’ı istiyor.

 

Bizi Twitter’da da takip etmek için buraya tıklayabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*