Trabzon’da Yangın

Trabzon Akyazı Stadı'nın Üst Kısmında Çıkan Yangın, Kontrol Altına Alındı
Trabzon Akyazı Stadı'nın Üst Kısmında Çıkan Yangın, Kontrol Altına Alındı

Ortahisar İlçesi Akyazı Mahallesi Trabzon’da yangın çıktı. Hatay’da pek çok ilçeye sıçrayan yangından hemen 1 gün sonra çıkan yangın, sabotaj iddialarını daha da artırdı.

Trabzon’da yangın, dün gece stadyumun karşı kısmında yer alan dik yamaçta yaşandı. Çevrede paniğe ve korkuya yol açtı. Çevredekilerin ihbarı üzerine bölgeye itfaiye ekipleri sevk edildi. İhbar üzerine gelen Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekipleri yangını kontrol altına almak için çalışma başlattı. Yaklaşık 1 saatlik çalışmanın ardından 3 farklı noktada çıkan örtü yangını kontrol altına alınarak söndürüldü. Ekiplerin soğutma çalışmaları sürürken yangının çıkış nedeni de araştırılıyor.

Trabzon da Yanıyor

Hatay’da pek çok farklı noktada çıkış kaynağı olan, Trabzon’da da aynı noktada 2 defa çıkan yangın pek kişi tarafından sabotaj olarak değerlendirildi. Sosyal medyada kendini ”ateşin çocukları” olarak tanıtan bir grup tarafından yapılan manidar paylaşımlar mevcut. Hatay’da çıkan orman yangın sonrası ”bekle uşağım size geliyoruz” paylaşımı yapan ardından Trabzon üzerinde çıkan orman yangının olması fazlasıyla manidar.

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli de Hatay’da yangın bölgesinde bu konuya ilişkin açıklamalarda bulundu. Yangında çok ciddi kasıt şüphesi olduğunu ifade eden Bakan Pakdemirli 4 şüphelinin gözaltında olduğunu açıkladı. Ancak bu 4 şüpheliden 2 tanesi sonrasında salıverildi.

Twitter hesabımıza ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*