Teşkilatın Numarasını İsteyen Kurye Hakkında Karar

Teşkilatın Numarasını İsteyen Kurye
Teşkilatın Numarasını İsteyen Kurye

Tuzla’da denetim sırasında maskesiz olduğu gerekçesiyle hakkında işlem yapan polislere direnen ve kardeşini arayıp, “Bana teşkilatın numarasını verin” diyerek ekipleri tehdit eden kurye Cihan Aksu hakkında zorla getirme kararı çıkarıldı.

Tuzla’da denetim sırasında maskesiz olduğu gerekçesiyle hakkında işlem yapan polislere direnen ve kardeşini arayarak “Bana teşkilatın numarasını verin, eniştemin numarasını verin” dediği belirtilen kurye Cihan Aksu’nun duruşması yapıldı.

“ZOR KULLANIN O ZAMAN GÖRÜŞÜRÜZ”

Anadolu 46. Asliye Ceza Mahkemesi’ndeki ilk duruşmaya tutuksuz sanık katılmazken, polis memurları M.A, H.O. ve Ö.A. duruşmaya müşteki olarak katıldı. M.A. Tuzla’da devriye ekipleri amiri olarak görev yapan komiser yardımcısı olduğunu belirterek “Olayın meydana geldiği gün maske ve mesafe uygulamasıyla ilgili görev yapıyorduk. Olaydan önce de 8-10 kişiye işlem yaptık. Sanık Cihan Aksu motosikletiyle yanımıza yaklaştı; ‘Maskem var ya ben motor üzerindeyim, takmak zorunda değilim’ diyerek boğazlığını çekip indirdi. Kimliğini istediğimde ‘Kimlik yok, vermiyorum’ dedi. Kimliğini ibraz etmesinin zorunlu olduğunu, zor kullanma yetkimiz olduğunu anlattım. ‘Zor kullanın o zaman görüşürüz’ dedi” ifadelerini kullandı.

Şahıs hakkında  “Zincirleme şekilde kamu görevlisine görevini yaptırmamak için direnme” suçundan 7 ay 15 günden 5 yıl 3 aya kadar hapis cezası istemiyle cezalandırılması isteniyor. Mahkeme, duruşmaya katılmaması sebebiyle sanık hakkında zorla getirme kararı verirken, duruşma ertelendi.

 

Daha fazla haber okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

Bizi Twitter’da da takip etmek için buraya tıklayabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*