Süleyman Soylu’dan Meclis’te Sert Açıklamalar

Süleyman Soylu TBMM'de Konuştu
Süleyman Soylu TBMM'de Konuştu

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’dan TBMM’de açıklamalar geldi.

2021 Merkezi Yönetim bütçe ve 2019 Kesin Hesap Kanun Teklifi görüşmeleri kapsamında TBMM’de konuşan Süleyman Soylu’dan özellikle HDP Grubu’na sert sözler geldi. İşte Soylu’nun açıklamaları

 • Filistin ve Afganistan’daki zulümleri, İran-Irak savaşını, Asala ve PKK’nın terör eylemlerinde şehit olanların acı haberlerini, darbe bildirilerini izleyerek büyüdük.
 • Emperyalist dünyanın, son 300 yılda ürettiği huzursuzluğun tüm maliyetini bu coğrafyaya yüklendi.
 • Yüzyılın başından itibaren yenilediğimiz ve yükselttiğimiz altyapımızla, kapasitemizle, yerli ve milli insansız hava araçlarımızdan, helikopterlerimizle, füzelerimizle, savunma sanayi ürünlerimizle, yazılımlarımızla, dünyanın en modern sağlık tesisleri, hastaneleriyle, dünyanın en büyük havalimanlarıyla, göç yönetimindeki vicdanımızla ve nihayetinde, Allah’a hamdolsun ki Ayasofya Cami imzalı kendi kimliğimizle dünyanın önüne farklı bir seçenek sunduk.
 • Terörle, uyuşturucuyla mücadelede yalnız bırakılmış bir Türkiye var.
 • Gelişmiş dünyayı ilk kez yükselişte değil, dağılmak üzere olan birlikleriyle yakaladık. Onları ilk kez toplumun önünde itibar kaybeden, sorgulanan, yetersiz liderleriyle yakaladık. Marjinal grupların egemen olduğu ve medeniyetlerinin savrulma yaşadığı bir halde yakaladık. Kapitalist ve emperyalist zihniyetin sorunlarına hapsolmuşken yakaladık.
 • Bu büyük siyaseti kişiliği, inancı, milletin ruhunu, tarihini anlama kabiliyeti, iradesi ve liderliğiyle pekiştiren Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a ve hem Gazi Meclis’in hem de tarihin huzurunda teşekkür ediyorum. Cumhur İttifakıyla beraber Türkiye’nin bekası için, her türlü sorumluluğu alan, hiçbir siyaset pazarlığının içinde olmayan Milliyetçi Hareket Partisi’nin Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli’ye de hassaten şükranlarımı sunuyorum.
 • Bu yıl deprem ve afet yönetimi konusunda da zorlu bir sınav verildi, Elazığ Sivrice, Van Başkale, Bingöl Karlıova, İzmir Sivrihisar depremlerinde, Giresun ve Bursa’daki sel afetlerinde, Hatay’daki yangında ve birçok afette, müdahale, barınma ve yardım konusunda hiçbir sıkıntı, karmaşa ve yetersizlik yaşanmadı. Şunu rahatlıkla ifade ederim, göğsümüzü gere gere söyleriz. Afet yönetiminde ortaya koyduğumuz performansı ne ABD’de ne Avrupa’da kimse bulabilir.
 • Teröriste terörist diyoruz, destekçisine de terörist diyoruz; ihbarcısına, işbirlikçisine, çocukları kandırıp dağa gönderen belediye başkanına terörist diyoruz; İmralı’daki devrik terörist başına terörist diyoruz. Koltuğu için birbirini yiyen Edirne’deki Demirtaş’a da, Karayılan’a da, tecavüzcü Biçirpinin Duran Kalkan’a da terörist diyoruz.
 • PKK terör örgütünün köylere gidip erkekleri evden çıkararak kadınlara tecavüz etti. Alçaklar, alçaklar Bak, beni konuşturmayın.
 • Kürler de Aleviler de bu ülkenin çimentosudur, çimentosudur, çimentosudur!
 • Bölgeye hastaneler, yollar, üniversiteler, spor salonları, okullar, anaokulları, bilgisayar kodlama sınıfları, gençlik merkezleri, kütüphaneler, organize sanayi siteleri, kadın merkezleri, kayak merkezleri yaptık.
 • Yüksekova’ya ve Şemdinli’ye yeni kaymakamlık binası yapılacak, Derecik’te temelleri attık. Ohhh! paralar PKK’ya gitmiyor, millete gidiyor. Oh, oh! Not alın not, not.
 • Sadece terörle mücadele etmiyoruz, emperyalizmin bütün kollarına karşı bir kalkınma mücadelesi veriyoruz.

 

 

Daha fazla haber okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

Bizi Twitter’da da takip etmek için buraya tıklayabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*