Süleyman Soylu’dan Cübbeli Ahmet Hoca Açıklaması

Katıldığı bir TV programında konuşan Süleyman Soylu’dan Cübbeli Ahmet Hoca hakkında açıklamalar geldi. Halk arasında Cübbeli Ahmet Hoca ismiyle tanınan Ahmet Mahmut Ünlü’nün ”Selefi dernekler silahlanıyor, iç savaş hedefliyorlar” sözleri çok konuşulmuştu.

Konuyla ilgili sorular yöneltilen Soylu, ”daha önce de yaklaşık 28 vakfa operasyon düzenledik ve 250 şahıs gözaltına alındı. Selefi örgütlerle bağlantılı 47 yapılanma var, mücadelemiz sürüyor” diyerek soruları yanıtladı.

Ayrıca Süleyman Soylu’dan Cübbeli Ahmet Hoca hakkında da ”bir kişinin ifadesi bizim için önemlidir, onun da ifadesine başvuracağız. 1-2 gün içerisinde bildiklerini anlatacak.” şeklinde konuştu.

 

Konuyla ilgili kişisel Twitter hesabından bir gönderi paylaşam Ahmet Mahmut Ünlü, ”İçişleri Bakanımız Süleyman Bey’in Açıklamaları da Bizim Söylediklerimizi Destekleyen Büyük Bir Delildir!” şeklinde konuştu.

Türkiye’de geçmiş senelere nazaran selefi hareketlerin çoğaldığını görmekteyiz. Bununla ilgili gelişmeler de takip edilmelidir.

Diğer haberlere ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Twitter adresimize ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*