Süleyman Soylu ve Kemal Kılıçdaroğlu Gerginliği

Kemal Kılıçdaroğlu - Süleyman Soylu / Görsel Kaynağı: İnternethaber.com
Kemal Kılıçdaroğlu - Süleyman Soylu / Görsel Kaynağı: İnternethaber.com

Süleyman Soylu ve Kemal Kılıçdaroğlu arasındaki gerginlik sürüyor. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu geçtiğimiz gün gazeteci Murat Sabuncu’nun sorularını yanıtlamış ve önemli açıklamalarda bulunmuştu. Kılıçdaroğlu, kendisi ve ailesinin dinlendiğini söylemişti.

Konuyla ilgili olarak “Kılıçdaroğlu’nun dinlenmediğine kimse inanmaz” başlıklı bir yazı kaleme alan gazeteci Kübra Par, “CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, T24’te Murat Sabuncu’ya yaptığı açıklamada, kendisinin, eşinin ve çocuklarının telefonlarının dinlendiğini, bu yüzden ailesinin tedirgin olduğunu söylemiş” dedi. Bu gelişmeler üzerine devreye giren Süleyman Soylu ve Kemal Kılıçdaroğlu arasında sert bir tartışma başladı.

Yazısını sosyal medya üzerinden de paylaşan Kübra Par’ın gönderisinin altına yazan içişleri bakanı Süleyman Soylu ”Kübra Hanım, yazık üzüldüm adınıza. Hukukun izin vermediği kimse dinlenemez, ağır suçtur. Batının aparatlarının devletimizi itibarsızlaştırmak için halkın endişe ve korkusunda faydalanma kurgusuna teslim olmuşsunuz. Batıya hayranlık duyup kendi devletine kem bakmak! Ben kendimi ortaya koyuyorum, ya iftira sahipleri? Ana muhalefet başkanının dinlenmesi de devlet sapıklığıdır. Bunun iddiası da korkunç bir iftiradır” ifadelerini kullandı.

 

Daha fazla haber okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

Bizi Twitter’da da takip etmek için buraya tıklayabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*