Sağlık Bakanlığı’ndan Grip Aşısı Açıklaması

Grip Aşısı Hakkında Sağlık Bakanlığı'ndan Açıklama Geldi
Grip Aşısı Hakkında Sağlık Bakanlığı'ndan Açıklama Geldi

Sağlık Bakanlığı’ndan grip aşısı hakkında açıklama geldi. Corona virüs pandemisi nedeniyle yoğun bir talep gören grip aşısı için öncelik risk altındaki bireylerde.

Sağlık Bakanlığı’ndan grip aşısı hakkında yapılan açıklamada influenza aşısının temin edildiği ve aşının belirlenen risk gruplarının ağırlık derecesine göre sıralanarak kademeli bir şekilde yapılmasının öngörüldüğü iletildi. Önceki yıllarda olduğundan daha fazla influenza aşısı temin etmek üzere bağlantıların sağlandığı, ancak aşının tüm dünyada üretim kapasitesinin sınırlı olması nedeniyle belli bir zaman diliminde peyderpey temin edildiği belirtildi.

Aşıyı yaptırmak için izlenecek yol, Sağlık Bakanlığı tarafından şu şekilde açıklandı;

“Vatandaşlarımız risk durumlarını e-Nabız sistemi üzerinden öğrenebileceklerdir. İlgili aşı, hekimler tarafından sadece Reçetem Sistemi üzerinden yazılacaktır. Manuel yazılan reçeteler işleme alınmayacaktır. İlgili aşı yalnızca serbest eczanelerce temin edilecektir. Eczanenin Reçetem Sistemi’ne reçeteyi girmesi ile İlaç Takip Sistemi’nde (İTS) aşı temin hakkı oluşturulacaktır.”

Grip Aşısı Açıklaması

Grip aşısı için hak sahibi olup olmadığınızla ilgili bilgiyi, E-Nabız sistemine girdiğinizde görebilirsiniz. Sisteme girdiğinizde karşınıza doğrudan çıkan bir bildirim varsa, Sağlık Bakanlığı tarafından belirtilen risk grupları içerisinde yer alıyorsunuz.

 

Daha fazla haber için buraya tıklayabilirsiniz.

Bizi Twitter’da da takip etmek için buraya tıklayabilirsiniz.

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*