Rusya’da 1500’e Yakın Mutasyon Tespiti

Novosibirsk'teki Vektor Enstitüsü'nden bilim insanlarının çalışmalarını sürdürdüğünü belirten Popova, analiz sonuçlarının veri tabanlarına kaydedildiğini söyledi.
Novosibirsk'teki Vektor Enstitüsü'nden bilim insanlarının çalışmalarını sürdürdüğünü belirten Popova, analiz sonuçlarının veri tabanlarına kaydedildiğini söyledi. Novosibirsk'teki Vektor Enstitüsü'nden bilim insanlarının çalışmalarını sürdürdüğünü belirten Popova, analiz sonuçlarının veri tabanlarına kaydedildiğini söyledi.

Rusya’da 1500’e Yakın Mutasyon Tespiti

Rusya İnsan Sağlığı ve Tüketiciyi Kurumu, yaptığı açıklamada, ülkede bin 500’e yakın koronavirüs mutasyonuna rastlandığını duyurdu.

İHA’nın raporuna göre, Rusya’da da görülen Covid 19 mutasyonu ile ilgili ülkede araştırmalar sürüyor. Geçen hafta 1 kişide mutasyona uğramış korona virüs tespitinden sonra Rospotrebnadzor Başkanı Anna Popova, bir açıklama yaparak,  “Bugüne kadar yaklaşık bin 500 mutasyon tespit ettik. İngiltere’de ortaya çıkan mutasyonun ilk bulguları geçtiğimiz Haziran ayında ortaya çıktı. Eylül ayı ortasında ise Avrupa’da İngiltere’dekine benzer mutasyonlar tespit edildi” ifadelerini kullandı.

Novosibirsk’teki Vektor Enstitüsü’nden bilim insanlarının çalışmalarını sürdürdüğünü belirten Popova, analiz sonuçlarının veri tabanlarına kaydedildiğini söyledi.

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*