PKK Amblemi Parka Çizildi Mi?

Çok konuşulan amblem
Çok konuşulan amblem

Küçükçekmece’de bir çocuk parkında zemine çizilen bir amblem tartışmalara yol açtı. PKK amblemi benzeri şekil ise tepki çekti ve kaldırıldı.

Küçükçekmece Belediyesi İstasyon Mahallesi’ndeki Atatürk Parkı’nı yeniledi. Yenilenen parkta zemine çizilen yıldız şekli PKK amblemi gibi gözüktüğü için pek çok cepheden tepki aldı.

Tepki çeken amblem

Konuyla ilgili incelemeler yapan İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı da ”terör örgütü propagandası yapmak” suçuyla konu hakkında inceleme başlattı. Savcılık, Küçükçekmece’deki parkın tasarım projesini sunan ve onaylayan kişilerin açık kimliklerinin tespit edilmesi için İstanbul TEM Şube’ye talimat verdi. Parkın yapımında yer alan isimlerin terör bağlantılarının araştırıldığı öğrenildi. Güvenlik güçleri, parkta incelemelerde bulundu. Parkın fotoğrafları oluşturulan soruşturma dosyasına eklendi.

Eleştiri oklarının hedefi olan Küçükçekmece Belediye Başkanı Kemal Çebi ise, hakkındaki eleştirilere İBB Meclisi’nde cevap verdi;

“Bir parkta sadece sarı renginden dolayı ve oraya konulmuş Türkiye’nin her yerinde bulunan bir yıldızdan dolayı böyle bir algıyı yaratılmasını en hafif tabiriyle oldukça fazla insafsız buluyorum. Siyaset, yanlış da olsa bunların üzerinde tepinme işi değildir. Sarı renkten kırmızı renkten vaz mı geçtik? PKK kullanıyor diye biz bu renkleri artık kullanmıyor muyuz? Sarı kravat, kırmızı kravat kullanmıyor muyuz? Her yerde kullandığımız yıldızımızdan vaz mı geçtik? Oraya konulan yıldız, tamamen iyi niyetle konulmuştur”

 

Daha fazla haber için buraya tıklayabilirsiniz.

Bizi Twitter’da da takip etmek için buraya tıklayabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*