Pablo Escobar’ın Gizli Serveti Ortaya Çıktı

Pablo Escobar'ın Gizli Serveti.
Pablo Escobar'ın Gizli Serveti.

Kolombiya’da bir dönemin uyuşturucu ticaretine damgasını vuran Pablo Escobar’ın gizli serveti ortaya çıktı. Yeğen Nicolas Escobar, amcası Pablo Escobar’ın evinin duvarına gizlenmiş tam 18 milyon dolar para buldu.

 

Ülkedeki Red+ Noticias adlı TV kanalına konuşan Nicolás Escobar, Medellin kentindeki evde bulduğu Pablo Escobar’ın gizli serveti hakkında “Bu onun saklandığı evlerde gizlenmiş halde bulduğum ilk para değil” dedi. Paraların yanı sıra uydu telefonları, daktilo ve altın bir kalem bulduğunu da söyleyen Nicolas ”İçerideki koku inanılmazdı, ölmüş bir şeyden 100 kat daha kötü kokuyordu. Paralar da kullanılamaz haldeydi” şeklinde konuştu.

Nicolas Escobar

Bilindiği üzere Pablo Escobar 1970’li yıllarda Kolombiya uyuşturucu piyasasına damgasını vurmuştu. Kolombiya’nın dışında ABD’nin kokain ticaretinin %80’ini de elinde tutuyordu. Tam 7 defa Forbes Dergisi’nin milyarderler listesine girdi. 1992 yılında hapishaneden kaçtıktan sonra, 1993 yılında polisle girdiği çatışmada vuruldu ve Medellin’de hayatını kaybetti.

 

Diğer haberleri okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

Twitter adresimize ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*