Okullar Ne Zaman Açılıyor?

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk Okulların Açılma Tarihini Netleştirdi
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk Okulların Açılma Tarihini Netleştirdi

Tüm öğrenciler ve öğretmenlerin merakla beklediği ‘okullar ne zaman açılıyor?’ sorusu cevap buldu. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un okullara gönderdiği yazıyla beraber 5 Ekim itibariyle belirlenen okul programları yüz yüze eğitime başlayacak.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un imzasıyla illere gönderilen yazıda mesleki ve teknik anadolu liseleri, çok programlı anadolu liseleri, mesleki eğitim merkezleri, güzel sanatlar lisesi ile spor lisesi öğrencileri, 5 Ekim Pazartesi gününden itibaren tüm sınıf seviyelerinde tüm alan ve dallarda yüz yüze uygulama eğitimlerine başlayacak.

Dersler 30 Dakika

”Okullar ne zaman açılıyor?” sorusu cevap bulduktan sonra diğer detaylarda açıklığa kavuştu: Uygulama eğitiminin tüm ayrıntıları salgın tedbirleri doğrultusunda yeniden yapılandırıldı. Buna göre öğrenciler gruplara ayrılarak her ders saati 30 dakika olacak, teneffüsler 10 dakika, öğle arası da 45 dakika olacak.

Alan ve dal derslerinin uygulama kazanımları yüz yüze yapılırken teorik dersler ise uzaktan eğitim yoluyla verilecek.

Ziya Selçuk: Düzeni Çok İyi Sağlayacağız

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, mesleki ve teknik eğitimde özellikle uygulama derslerinin kritik bir önem taşıdığına dikkat çekerek şunları söyledi: ‘Uygulama eğitimlerimizi başlatıyoruz. Bizim arzumuz bu derslerin bir an önce başlamasıydı. Çünkü meslek lisesi demek, uygulama demektir ve uzaktan eğitimde bu pratikleri uygulamak mümkün değil. Bu konuda daha fazla gecikmeden gerekli tedbirleri alıp uygulamalı derslerimize başlıyoruz. Uygulama dersleri gruplar halinde, gerekli koruyucu önlemler alınarak yapılacak. Bu nedenle kontrolü çok rahatlıkla sağlayacağız.’

Okullar Ne Zaman Açılıyor?

Diğer okulların açılması ilgili de konuşan Selçuk, ‘Gerekli tedbirler alınarak başlayacak olan yüz yüze eğitimde diğer sınıflar ile ilgili değerlendirmelerin birkaç hafta sonra yapılacağını, vaka sayısının seyrine göre yüz yüze eğitime geçilecek” şeklinde konuştu.

 

Twitter hesabımıza ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*