Okullar Ne Zaman Açılıyor?

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'tan Açıklamalar
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'tan Açıklamalar

Tüm öğrencilerin aklında ‘okullar ne zaman açılıyor?” sorusu varken, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk yaptığı açıklamayla bu konuya açıklık getirdi. Yüz yüze eğitimin ilk aşamasında beklentilerin karşılandığını söyleyen Selçuk, ikinci aşamaya geçmek için hazır olduklarını belirtti.

Bakan Selçuk, ikinci aşamanın detayları hakkında yaptığı açıklamada ”Okullarımızda yüz yüze eğitime aşamalı olarak geçiyoruz. İkinci aşamaya geçmeye hazırız. 2,3,4,8 ve 12. sınıflarımız da yüz yüze eğitime başlayacak. 12 Ekim’de yüz yüze eğitime başlayacak öğrencilerimiz haftanın iki günü okulda olacaklar. Çocuklarımızın okulda kalış süresi kısaltılacak.” şeklinde konuştu.

Okullar Ne Zaman Açılıyor?

Öğrenci İnisiyatifi Velide

Velilerin öğrencileri okula göndermek istememeleriyle de ilgili konuşan Ziya Selçuk ”Teknik ayrıntıları bu hafta içerisinde sizlerle paylaşacağız.  Daha önce veli rızası önemli demiştik. Yine istemeyen velilerimiz çocuklarını okula göndermeyecek. Okullarda yoklama alınmayacak. Devamsızlık sorun olmayacak. Velisi tarafından okula gönderilmeyen öğrenci uzaktan eğitime devam edecek.” şeklinde konuştu.

500 Bin Tablet Dağıtılacak

Ücretsiz tablet dağıtılmasıyla Bakan Selçuk ”Uzaktan eğitimin ana mecrası EBA’da tüm yayınlarımız günde üç kez tekrar ediliyor. Sorumlu oldukları içerikleri tekrar tekrar izleyebilirler. EBA’da ders anlatımları canlı sınıf uygulamaları öğrencilerimizin hizmetinde olmaya devam edecek. EBA destek merkezleri oluşturduk. İnternet ve bilgisayar sorunu olan öğrenciler oradan destek alabilirler. Öğrencilerimiz bu anlamda kendilerine en yakın noktaya ulaşabilirler. Bakanlık olarak 500 bin öğrencimize tablet ulaştıracağız. Önümüzdeki haftadan itibaren öğrencilerimize ulaşmaya başlayacak. Cihazların dağıtım süreci il milli eğitim müdürlükleri tarafından koordine edilecek.” sözlerini söyledi.

 

Twitter hesabımıza ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*