Nihat Özdemir’den Seyirci Açıklaması

TFF Başkanı Nihat Özdemir
TFF Başkanı Nihat Özdemir

TFF Başkanı Nihat Özdemir’den seyirci açıklaması geldi. Pandemi sebebiyle maçlara seyirci alınmazken, geçtiğimiz hafta yalnızca localar için kısıtlı sayıda seyirci alınması kararlaştırılmıştı.

Şimdi ise Nihat Özdemir’den seyirci konusunda farklı bir açıklama geldi. Kulüplerden gelen daha fazla seyirci alınmasına yönelik taleplere karşılık Özdemir “Bunun için gerekli girişimlerde bulunduk. İnşallah en kısa zamanda Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulu’ndan bir ışık alabilirsek seyirci kapasitesini arttırarak uygulamaya çalışacağız. Bu oran seyirci kapasitesinin yüzde 10, 20, 30’u olabilir” şeklinde konuştu.

Medipol Başakşehir ve Demir Grup Sivasspor’un iç sahadaki Avrupa maçlarını seyirci oynamak istediklerini belirterek, “Kendilerini haklı görüyorum. Çünkü futbol seyirciyle güzel, taraftarla güzel. Onun için biz de hem Sağlık Bakanlığı hem de Gençlik ve Spor Bakanlığı’na müracaat ettik. İnşallah bir netice elde edeceğimizi tahmin ediyorum” sözlerini kullandı.

Nihat Özdemir, Hatayspor’da 17 futbolcu ve Teknik Direktör Ömer Erdoğan’ın testlerinin pozitif çıkmasına üzüldüğünü belirterek, “Bütün takımlar dikkat etmeliler. Bakıyorum bazı futbolcularımız kendi memleketlerini ziyarete gitmişler millî maçlardan dolayı. Oradan gelenlerde pozitif neticeler çıktı. Ertelenen maçlara yer açmakta çok zorlanıyoruz” şeklinde konuştu.

Maç yoğunluğu ve fikstür hakkında konuşan Özdemir, “2021’in 16 Mayıs’ında bütün ligleri bitirmek istiyoruz. Çünkü hemen arkasından Avrupa Futbol Şampiyonası başlamakta. Bundan dolayı sıkışık bir takvim bizi bekliyor. Bir maçı ertelediğimiz zaman koyacağımız yer yok. Erteleme maçını oynatacağımız yer o kadar sıkışık ki bundan dolayı çok zorlanıyoruz. Bütün takımlardan hem Süper Lig hem 1. Lig hem Misli.com 2. ve 3. Lig, bu işe çok önem vermelerini istirham ediyorum.

Nihat Özdemir Seyirci Sayısı Hakkında Konuştu

 

Bizi Twitter’da da Takip Etmek İçin buraya tıklayabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*