New York Times Ermenistan Cephesinde

Ermenistan Cephesinden Bilgiler
Ermenistan Cephesinden Bilgiler

Azerbaycan – Ermenistan arasındaki çatışmaları yakından gözleyebilmek için Ermenistan cephesine giden New York Times gazetecisinin söyledikleri siperlerde yaşananları gözler önüne serdi.

Azerbaycan’ın operasyonlarında İnsansız Hava Araçları (İHA) büyük rol oynuyor. New York Times gazetecisi de Ermeni askerlerinin bu konuda tamamen savunmasız olduklarının altını çiziyor. İşte NYT muhabirinin tüm gözlemleri ve yorumları şu şekilde:

KOKU DAYANILMAZ, CESETLER GÜNLERDİR ORADA

Haberde cephenin durumu anlatılırken, “Ön cephede, dayanılmaz bir koku var. Savaşçıların kalıntıları günlerdir orada yatıyor.” bilgisi paylaşıldı.

Bulunduğu bölgedeki durumu aktaran Troianovski, Ermenistan askerlerinin cesetleri için askeri mezarlıkta buldozerlerin bir yamacı kazdığını bildirdi.

ERMENİLER, AZERBAYCAN’A KARŞI SAVUNMASIZ

Azerbaycan İHA’ları hakkında konuşulurken, “Siperlerde korku var. Ermeniler, tepelerinde dolaşan ve istedikleri gibi öldüren Azerbaycan İnsansız Hava Araçları’na karşı savunmasız.” denildi.

“İHA’LARI DURDURAMADILAR”

Azerbaycan’ın 27 Eylül’de karşı saldırı başlattığı, yoğun topçu ateşi ve İHA saldırıları ile desteklenen küçük bölgesel kazanımlar elde etmeye başladığı anımsatılarak, şöyle denildi:

“Ermenistan’ın sınırlı hava savunması, insansız hava araçlarını durduramadı, sadece gönüllüler ve askerlerin desteklediği Azerbaycan’ın ilerlemesini yavaşlattı.”

İHA’ların Gözünden Ermenistan Cepheleri

 

Daha fazla haber için buraya tıklayabilirsiniz.

Bizi Twitter’da da takip etmek için buraya tıklayabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*