NBA’de Draft Gecesi

NBA Draftları Bu Gece
NBA Draftları Bu Gece

NBA’de 2020-2021 sezonunun başlamasına kısa bir süre kala, NBA’in en zevkli organizasyonlarından olan Draft Gecesi gerçekleşecek. Başka liglerde oynayan ve üniversite takımlarında oynayan oyuncuların takımlar tarafından belirli bir sırayla seçileceği gece heyecanla bekleniyor.

Geçtiğimiz yılların büyük bir bölümünde en azından ilk 3 sıranın kimler olacağı ve hangi sıralardan seçilebilecekleri tahmin ediliyordu. NBA Draft 2020’de ise durum oldukça farklı. Oyuncuların Covid-19 sebebiyle Mart sonrasında performans gösterememesi ve baskın bir oyuncunun olmaması 2020 Draft’ını tahmin edilmesi güç bir draft hâline getiriyor.

Draft gecesi bir takas olmazsa birinci sırada Minnesota Timberwolves seçim yapacak. Timberwolves’un ihtiyaçları doğrultusunda en mantıklı seçimin Anthony Edwards olduğu belirtiliyor. Bununla birlikte bir takas ihtimalinden de bahsediliyor.

Süper star potansiyeli bulunan Anthony Edwards’ın birinci sıradan seçilmemesi durumunda Hornets forması giyen Lonzo Ball’un kardeşi LaMelo Ball’un 1’inci sıradan seçilebileceği tahmin ediliyor. Darft öncesinde LaMelo Ball’ın “birinci sıradan seçileceğime eminim” şeklinde başlayan iddialı açıklamalarının karşılık bulup bulmayacağı da merak konusu. James Wiseman, Onyeka Okongwu ise üst sıralardan seçilmesi beklenen diğer isimler.

2020 NBA Draft

 

Daha fazla haber için buraya tıklayabilirsiniz.

Bizi Twitter’da da takip etmek için buraya tıklayabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*