Lucifer Ekranlara Veda Ediyor

Lucifer
Lucifer

Lucifer ekranlara veda ediyor. Tom Kapinos tarafından üretilen Lucifer, fantastik polisiye drama dizisi. 25 Ocak 2016 tarihinde FOX’ta yayınlanmaya başladığından beri hayran kitlesi artarak devam etti. Öyle ki 11 Mayıs 2018’de dizinin iptal edildiği, 4. sezonun çekilmeyeceği ilan edildiğinde, dizinin hayran kitlesi ”#SaveLucifer” etiketiyle Twitter’da kampanya başlattı. Bu etiket günlerce dünya gündeminde üst sıralarda yerini korumayı başarınca yapımcılar yeni kanal arayışına girdi. 15 Haziran 2018 tarihinde ise dizinin tüm yayın haklarını Netflix satın alarak 4. sezon onayının verildiğini açıkladı.

Lucifer Ekranlara Veda Ediyor

Bunun üzerine dizinin başrol oyuncusu Tom Ellis “Lucifer 4. sezon Netflix’te. Vay canına, kulağa hoş geliyor. Siz taraftarlar bunu gerçekleştirdiniz.” şeklinde Twitter’dan duyurdu.

Peki bu büyük hayran kitlesine sahip olan Lucifer’ın konusu ne? Cehennemi yönetmekten sıkılan Lucifer, dünyaya tatile gelmeye karar verir ve kalır. Dünyadayken kullandığı isim Lucifer Morningstar’dır. Bu sırada dedektif Cloe Decker ile ile karşılaşır ve vakaları beraber çözmeye başlarlar.

Cloe başlarda Lucifer’dan hiç haz etmese de, vakalarda gerçekten yardımcı olduğunu görmeye başlayınca ikili arasında buzlar çözülür ve yerini aşka bırakmaya başlar. Anlayacağınız, aşk, polisiye, fantastik, aksiyon gibi farklı türleri içinde barındırdığı için farklı türleri izlemeyi tercih eden tüm dizi severlerin orta noktası olmayı başarmış bir dizi.

5.sezonunun ilk yarısı 21 ağustos tarihinde Netflix’te yerini aldı. İkinci yarısının ise 2021’de gelmesi beklendiği belirtildi. Ancak ne zaman yayınlanacağına dair hala net bir bilgi gelmemişken hayranlarını hem mutlu edecek hem de büyük hüsrana uğratacak haber geldi. 6. sezon onayı geldi ancak bu sezondan sonra Lucifer ekranlara veda ediyor.

Aynı zamanda Tom Ellis’in de katılmış olduğu bir podcast programında  “Dizinin 6 sezonu da gerçek bir başarı. Bu çok büyük bir duygusal yolculuk oldu ve artık yapmak istemediğimi bildiğim bir şeyi sürdürmeyi istediğimi sanmıyorum” dediğini unutmamak gerek.

Ancak daha öncesinde de 5. sezon için Lucifer ekranlara veda ediyor denmişti ve belki bu sefer de hayranlarına bir sürpriz yaparlar. Kim bilir?

Lucifer Dizisi

 

-Misafir Yazar Ecem Toksa

 

Bizi Twitter’da da takip etmek için buraya tıklayabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*