Lebron James – Zlatan Ibrahimovic Polemiği

Lebron James - Zlatan İbrahimovic
Lebron James - Zlatan İbrahimovic

Ülkesi ABD’de yaşanan olaylarla ilgili sık sık protest açıklamalarda bulunan dünyanın en ünlü sporcularından biri olan Lebron James , yine dünyaca ünlü bir sporcu olan Zlatan Ibrahimovic tarafından eleştirildi.

Lebron James, Zlatan Ibramihoviç’in kendisine yönelik “Politikaya bulaşmak yerine spora odaklanmalı’’ sözlerine tepki gösterdi. James, kendi kendine toplumsal meselelerle ilgili asla sessiz kalmama sözü verdiğini dile getirdi.

Lebron James yaptığı açıklamalarda ‘‘Yanlış giden hiçbir konuda çenemi kapalı tutmayacağım. Halkım hakkında, eşitlik, sosyal adalet, ırkçılık, seçmen sindirme hakkında, topluluğumuz içinde yolunda gitmeyen her şey hakkında konuşup, fikirlerimi anlatacağım. Bu ülkede ve dünyada olan biten her şeye ışık tutmaya devam edebilmek için elimdeki platformu kullanacağım. Bulunduğum platformun ve gücümün farkındayım. Ben eğitimli bir bakış açısından konuşuyorum ve ev ödevimi yapıyorum. Saldırılacak yanlış kişiyim. Uzun bir süre boyunca sporcular olarak top attığımız, top sürdüğümüz, ya da bir beyzbol sopası salladığımız için şükretmemiz gerektiğini söylediler, ‘başka bir konu hakkında konuşma yetiniz olmamalı’ dediler. Artık durum değişti ve uzun bir süre de eskiye dönmeyecek” sözlerini kullandı.

 

Daha fazla haber okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

Bizi Twitter’da da takip etmek için buraya tıklayabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*