KYK Bursu Başvuruları Başladı

KYK Bursları İçin Başvurular Başladı
KYK Bursları İçin Başvurular Başladı

KYK Bursu başvuruları başladı. Peki başvuru tarihleri ne zaman ve süreç nasıl ilerleyecek?

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, 2020-2021 eğitim öğretim yılı için burs ve kredi başvurularının başladığını duyurdu. KYK bursu ve kredi başvuruları 28 Ekim günü başlayacak ve 3 Kasım günü 00:00’a kadar sürecek. Kredi ve Yurtlar Kurumu’nun bünyesinde gerçekleşecek olan KYK burs başvurusu için E-Devlet hesabının olması önemli koşul olacak. Eğer başvuracak kişi 15 yaşının altında ise velisinin vekaleti ile müracaat tamamlanabilecek. Müracaat tamamlandığında öğrenciler için Ziraat Bankası bankamatik kartı düzenlenecek.

  Başvuru esnasında öğrencilerden 11 adımda bilgilen talep edilecek. Öğrencilerin verdiği bilgilerin doğruluğu, 12 farklı devlet kurumu üzerinden teyit edilecek. Eğer bilgilerde çelişki tespit edilirse burs imkanından yararlanmak mümkün olmayacak. Aile içindeki aylık net gelir ve özel durum hususları, burs başvurusu için önemli hususlardan birisi olacak. Burs almaya hak kazanamayan öğrenciler, geri ödemeli öğrenim kredisi seçeneğini tercih edebilecek.

Kredi ve Yurtlar Kurumu Burs Başvuruları

Öğrencileri başvuru sırasında herhangi bir sorun yaşamaması için öncelikle e-Devlet’e girerek okul/bölüm, hazırlık ve kayıt dondurma bilgilerini kontrol etmeleri, bilgilerinde hata olan öğrencilerin üniversitenin öğrenci işleriyle görüşerek durumlarını YÖKSİS üzerinden güncelletmeleri gerekiyor. Hatalı ya da eksik öğrenim bilgisiyle burs-kredi başvurusu yapan öğrencilerin başvuruları beyan etmiş olduğu bilgiler üzerinden değerlendirilecektir.

KYK Burs başvurusu yapmak için buraya tıklayabilirsiniz.

 

Bizi Twitter’da da takip etmek için buraya tıklayabilirsiniz.

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*