Kuzey Kore Lideri Ağlayıp Özür Diledi

Kim Jong Un
Kim Jong Un

Kuzey Kore Lideri Kim Jong Un, İşçi Partisi’nin 75.yıl kutlamaları esnasında açıklamalarda bulundu. Yaptığı konuşma esnasında gözyaşlarını tutamadı ve salgın döneminde ülkesine yeterli derecede rehberlik edemediğini söyleyerek ağlamaya başladı.

Kuzey Kore Lideri ‘Halkımız bana güvendi ve umut bağladı. Ama ben bunlara yeterince cevap veremedim. Bunun için çok üzgünüm. Ne olursa olsun seçimimi ve kararlılığımı destekledi. Tüm halkın güveni sayesinde, büyük yoldaşlarımız Kim Il-sung ve Kim Jong-il’in davasına sahip çıkma sorumluluğu bana verildi. Ama çabalarım ve samimiyetim, halkımızı hayatlarındaki sıkıntılardan kurtarmaya yetmedi” sözlerinden sonra gözlüğünü çıkararak gözyaşlarını sildi.

Kim Jong Un Gözyaşlarını Tutamadı

Batı’dan gelen ekonomik ambargolar ve corona virus pandemisi sebebiyle Çin ile pek çok ticareti askıya alınan Kuzey Kore, bu sebepten dolayı ekonomik olarak çok zor günler geçiriyor. Bunun dışında ülkede yaşanan tayfunlar ve corona virüs krizi esnasında uzun bir süre hastalığı sebebiyle gözlerden uzak olan Jong Un bundan dolayı halkında özür diliyor. Aynı törende askeri olarak tüm dünyayı kıskandıracak füzeler sergileyen Kuzey Kore’nin durumu ekonomik olarak o kadar da iyi durum değil.

Ayrıca törende Kim Jong Un, ülkesinde hiçbir aktif corona virüs vakasının olmadığını söyledi.

Törenin Türkçe altyazılı kısa özetini buradan izleyebilirsiniz.

 

Bizi Twitter’dan da takip etmek için buraya tıklayabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*