Kılıçdaroğlu’na Yarım Milyonluk Tazminat

Recep Tayyip Erdoğan - Kemal Kılıçdaroğlu / Fotoğraf: Kazete.com
Recep Tayyip Erdoğan - Kemal Kılıçdaroğlu / Fotoğraf: Kazete.com

Recep Tayyip Erdoğan, kendisi hakkında kullandığı sözlerden ötürü Kemal Kılıçdaroğlu’na 500 bin TL’lik manevi tazminat davası açmaya hazırlanıyor. Kılıçdaroğlu, Erdoğan için çeşitli ithamlarda bulunurken “cahil, takoz, hain” kelimelerini kullanmıştı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu‘na salı günü Meclis Grup Toplantısı’nda yaptığı konuşmada kullandığı ifadeler dolayısıyla tazminat davası açıyor.

Mahkemeye sunulan 23 sayfalık dilekçede, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun konuşmasına yer verilirken, “Davalı konuşmasında Sayın Cumhurbaşkanımızın kişilik haklarını ihlal edecek nitelikte Sayın Cumhurbaşkanımızı ‘KATAR FİRMASINDAN TALİMAT ALMAKLA, TEFECİLERE PARA YEDİRMEKLE, TÜRKİYE CUMHURİYETİ DEVLETİNİ ESİR ALMAKLA, SÖMÜRGECİ OLMAKLA, TEFECİLERE EL AVUÇ AÇMAKLA ve ÖNLERİNDE DİZ ÇÖKMEKLE, ÜLKE İÇİN MİLLİ GÜVENLİK SORUNU OLMAKLA, FETÖ İLE İŞBİRLİĞİ YAPARAK ORDUYA KUMPAS KURMAKLA, EMPERYAL GÜÇLERİN ARZULARINI YERİNE GETİRMEKLE, DEVLETİN KOZMİK ODASINI FETÖ’NÜN UNSURLARINA AÇMAKLA, DEVLET SIRLARINI FETÖ’YE VERMEKLE, VATAN İHANET ETMEKLE’ itham etmiş ve Sayın Cumhurbaşkanımıza yönelik ‘CAHİL, HAİN, TAKOZ’ şeklinde söylemlerde bulunmuştur” denildi.

Kılıçdaroğlu Neler Söylemişti?

Partisinin Grup Toplantısı’nda Kemal KılıçdaroğluParanın dini, rengi olmaz doğrudur ama ne yaptı o para sana? Londra’daki bir avuç tefeciye el açıyorsun. Faiz lobisine karşı kurtuluş savaşı başlattın, şimdi bir avuç tefeciye diz çöküyorsun benim ağrıma giden bu. Balyoz ve Ergenekon’da en değerli komutanlarımız hapse atıldı. Bunu FETÖ ile işbirliği ile yaptı. Sen FETÖ ile işbirliği yapıp orduya kumpas kuran başbakan mısın değil misin? Kumpas ya da işbirliği yaptıklarını ben söylemiyorum, onların milletvekilleri söyledi. Madem ordu konusunda hassassın, Kozmik Oda’yı açıp devletin sırlarını terör örgütlerine teslim etmedin mi? Bunu yapana hain derler” sözlerini kullanmıştı

 

Daha fazla haber okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

Bizi Twitter’da da takip etmek için buraya tıklayabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*