Kılıçdaroğlu Fikri Sağlar’ı Eleştirdi

Kılıçdaroğlu Fikri Sağlar'ı Eleştirdi
Kılıçdaroğlu Fikri Sağlar'ı Eleştirdi

Kılıçdaroğlu Fikri Sağlar’ı Eleştirdi

İBB Atık Yakma Tesisi’nde gazetecilerin sorularını cevaplayan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP’li eski bakan ve milletvekili Fikri Sağlar’ın türbana ilişkin sözlerini eleştirdi.

Çağlar’ın sözlerine ilişkin, ”Böyle bir durumda siz aynı düşünceyi paylaşır mısınız? Nasıl yorumlarsınız?” sorusunu cevaplayan Kılıçdaroğlu, ”Nasıl paylaşırım arkadaşlar? Ya çağın neresindeyiz biz ya? Kişi başörtüsü takar takmaz o onun tercihidir. Benim görevim onun tercihine saygı duymaktır. Efendim hakim böyle olursa ya da şöyle olursa… Hakim hukukun üstünlüğüne ve vicdani kanaatine göre karar verirse gerçek anlamda hakimdir ve benim başımın üzerinde yeri vardır’‘ ifadelerini kullandı.

Başörtüsü takar takmaz başka bir şey yapar yapmaz o ayrı bir şey o onun özel yaşam tarzıdır?” diyen Kılıçdaroğlu, ”Ona benim saygı duymam lazım. Ama ben saygı duyarken ondan ne bekleyeceğim gerçek anlamda adalet dağıtmasını bekleyeceğim. Adalet dağıttığı süre içinde hiçbir sorunum yok. Kaldı ki bizim parti meclisinde de var. Üstelik hukuk mezunu arkadaşlarımız da var parti meclisinde görev yapıyor. Evet dolayısıyla böyle bir ayrımcılığı asla kabul etmiyorum ve doğru bulmuyorum” şeklinde açıklamada bulundu.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*