Kemal Kılıçdaroğlu’ndan Sert Açıklamalar

Kılıçdaroğlu'ndan Önemli Açıklamalar
Kılıçdaroğlu'ndan Önemli Açıklamalar

Partisinin grup toplantısında konuşan Kemal Kılıçdaroğlu’ndan sert açıklamalar geldi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’ndan dokunulmazlığının kaldırılacağı yönündeki açıklamalara sert bir yanıt geldi. Kılıçdaroğlu, “Eğer benim dokunulmazlığımı kaldırmazsanız namertsiniz, vatan hainisiniz; sizden mi korkacağım?” ifadelerini kullandı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin meclisteki grup toplantısında gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. Konuşmasında, dokunulmazlığının kaldırılacağı yönünde yapılan açıklamaları değerlendiren CHP lideri, “Eğer benim dokunulmazlığımı kaldırmazsanız namertsiniz, vatan hainisiniz; sizden mi korkacağım? Bir canım var, vatanıma bayrağıma feda olsun” ifadelerini kullandı.

Ülkedeki ekonomik durumla ilgili de konuşan Kılıçdaroğlu, şu sözleri sarf etti;

”Dünya kadar işsiz var. Sadece Diyarbakır’da mı, hayır. On binler yatağa aç giriyor. Hak arayanların önüne baraj koyuyorsunuz. Gebze’de işçiler işsiz kalmışlar, bir kısmı ücretsiz izne çıkarıldı. Hak arayacaklar engelleniyorlar. Şiddet uygulasalar haklısınız diyeceğiz. Bu insanlar hak istiyorlar, ekmek istiyorlar ama bunlar şiddet uyguluyorlar. İnsanlara saygı duymak zorundayız. Bizim bir gemimiz uluslararası sularda durdurularak usulsüz bir şekilde arandı.Yoksulluk sınırı 7 bin lira civarıydı, açlık sınırı da asgari ücretin altında. Her yerden keseceğiz. İmkansa bütün imkanlarımızı kullanacağız. Bu ülkede öğretmen yoksulluk sınırının altında maaş alamaz. Bursa’da deprem yüzünden çok sayıda okul yıkıldı, yıllardır yapılmıyor. Neden yapılmaz, para yok. Bütçenin en az yüzde 18’i Milli Eğitim Bakanlığı’na gidecek. Böylece çocuklar pırıl pırıl okullarda eğitim alacak. Bu bir siyasi tercihtir. Köy okulları yeniden açılacak. Eğitimin tüm bileşenleriyle oluşacak bir politikayla eğitim üretimle eş güdümlü olacak.”

 

Daha fazla haber için buraya tıklayabilirsiniz.

Bizi Twitter’da da takip etmek için buraya tıklayabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*