Joe Biden Rusya Hakkında Sert Konuştu

Joe Biden - Vladimir Putin
Joe Biden - Vladimir Putin

Çiçeği burnunda ABD Başkanı Joe Biden Rusya hakkında sert konuştu.

ABD Başkanı Joe Biden Rusya ve diğer ülkeler hakkında izleyecekleri politikaya karşı önemli değerlendirmelerde bulundu. Trump döneminde alınan kararların ve yapılanların tersi bir tutum izleyen Biden, Çin ile çalışmaya hazır olduklarını dile getirdi. Yine Trump döneminde faaliyete geçirilen, Almanya’dan asker seçme süreciyle ilgili konuşan Biden, bu süreci askıya aldıklarını bildirdi.

SIĞINMACI LİMİTİNİ 125 BİNE ÇIKARTACAK

Sığınmacı programında da Trump yönetiminin aksi bir politika izleyen Biden, sığınmacı kabul programını onayladığını aktardı ve sığınmacı limitini 125 bine çıkartacağını duyurdu.

“ABD’NİN BOYUN EĞDİĞİ GÜNLER SONA ERDİ”

Önceki Başkan Donald Trump dönemine atıf yapan Biden, “Rusya’nın agresif eylemleri karşısında ABD’nin boyun eğdiği günler sona erdi” ifadesini kullandı.

NAVALNY’NİN SERBEST BIRAKILMASINI İSTEDİ

Rusya’nın ABD seçimlerine siber saldırılarla müdahale girişimlerinin ve güvenlikle ilgili meydan okumalarının farkında olduklarını belirten Biden, Rus muhalif Alexei Navalny’nin derhal ve koşulsuz olarak serbest bırakılması gerektiğini ifade etti.

YEMEN’DE SUUDİ ARABİSTAN’A DESTEĞİ KESTİ

Biden, Yemen’deki durumu öncelediklerini vurgulayarak, ülkesinin Yemen’deki savaşta Suudi Arabistan’a verdiği askeri desteği sona erdirdiğini ve ilgili silah satışlarını durdurduğunu açıkladı.

MYANMAR’DA ORDUNUN GERİ ÇEKİLMESİNİ İSTEDİ

Myanmar’daki darbeye de değinen Joe Biden, ordunun çekilmesi ve hak savunucuları, aktivist ve yetkililerin serbest bırakılması gerektiğini kaydetti.

 

 

Daha fazla haber okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

Bizi Twitter’da da takip etmek için buraya tıklayabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*