Joe Biden Amerikan Demokrasisi’ni Eleştirdi

Joe Biden
Joe Biden

Joe Biden Amerikan Demokrasisi’ni Eleştirdi

Trump’ın aklanmasına oldukça öfkelenen mevcut Başkan Joe Biden, Amerika’daki demokrasi sistemine eleştirilerde bulundu.

ABD tarihinde 2’nci kez azli istenen ilk başkan olan Donald Trump, Senato’daki yargılamasının 5. gününde yapılan oylamada 57 senatörün suçlu, 43 senatörün ise suçsuz olduğu yönünde oy kullanmasının ardından üçte iki çoğunluğa yani 67 oya ulaşılamadığı için aklandı.

ABD Başkanı Joe Biden da, 6 Ocak’taki Kongre baskınını teşvikle suçlanmaktan yargılanan eski Başkan Donald Trump’ın Senato’da aklanmasına oldukça bozuldu.

Biden, Trump’ın Senato’daki azil yargılamasında suçsuz bulunmasının ardından yaptığı açıklamada, Senato Azınlık Lideri Cumhuriyetçi Mitch McConnell da dahil azle karşı çıkanların Başkan Donald Trump’ın görevini‘ ‘utanç verici bir şekilde kötüye kullandığına’ inandığını iddia etti.

Senato’nun kararını yorumlayan Joe Biden, ”Tarihimizin bu üzücü bölümü bize demokrasinin kırılgan olduğunu ve her zaman savunulması gerektiğini hatırlattı. Amerikalılar ve özellikle de liderler olarak her birimizin gerçeği savunmak ve yalanların üstesinden gelmek gibi bir görev ve sorumluluğu var. Bu sivil savaşa böyle son verir ve ulusumuzun ruhunu bu şekilde iyileştirebiliriz ‘ dedi.

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*