İzmir’de Gök Yarıldı Sel Felaketi Yaşandı

İzmir'de sel felaketi. 2 ölü
İzmir'de sel felaketi. 2 ölü

İzmir’de Gök Yarıldı Sel Felaketi Yaşandı

İzmir’de dün akşam saatlerinden beri aralıksız yapan yağmur ve sonucunda oluşan sel etkili oldu. Bir çok yeri su bastı, yollar tıkandı. Trafik çoğu noktada kilitlendi. Altyapı konusu ise sorgulandı.

İzmir Valisi, “Mecbur olmayanlar dışarı çıkmasın, kamu çalışanları yarım gün idari izinli sayılacak” açıklaması yaptı.

Yağış nedeniyle İZBAN ve Tramvay seferlerinde aksamalar meydana geliyor. Banliyö hattı üzerinde raylı toplu taşımacılık yapan İZBAN, bazı duraklardan yolcu alamadığını duyurdu.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer de sosyal medyadan yaptığı uyarıda “zorunlu olmayan trafiğe çıkmasın” dedi.

Ayrıca Haber Global yayınına katılan Soyer, “İzmir’in tarihindeki en büyük sel felaketlerinden biri. En son 95 yılında 4 saat içinde metrekareye yaklaşık 100 kilogram yağmur düşmüş ve 61 kişi hayatını kaybetmişti. Son 24 saat içinde 126 kg düştü. Yıllık toplam 717 kg olmuş. Dolayısıyla bu büyük bir felaket. Bütün derelerimiz taştı. Sahilde Dikili, Foça, Menderes etkilendiği gibi, merkezde de Güzelyalı, Hatay, Yamanlar ve buradaki tüm dereler taştı. 249 konut ve işyerinde su baskını ihbarını aldık.Kaya düşmesi nedeniyle İZBAN’da aksamalar yaşandı. Mümkün olduğu kadar evden çıkılmasın. Bütün ekiplerimiz görev başında. Yağış malesef daha devam edecek, inşallah şiddetini artırmaz” dedi.

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*