İngiltere’ye İlk Tahliye Uçuşu

THY'den Tahliye Uçuşu
THY'den Tahliye Uçuşu

İngiltere’ye İlk Tahliye Uçuşu

Türk Hava Yolları yeni tip korona virüsün mutasyon riski nedeniyle uçuşlarını durdurduğu İngiltere’ye tahliye uçuşu gerçekleştirdi.

Mutasyona uğramış Covid19 nedeniyle İngiltere’deki vaka sayısı hızının artmasından dolayı, Türkiye’ye İngiltere, Danimarka ve Güney Afrika’dan yapılan uçuş seferleri geçen pazar alınan kararla geçici olarak durdurulmuştu.

Uçuşların durdurulmasının ardından THY, İngiltere’nin başkenti Londra’ya bu gün saat 14.55 ‘te tahliye uçuşu düzenledi.

Türk Hava Yolları’nın düzenlediği tahliye uçuşu ile İngiliz vatandaşları ülkelerine gönderildi.

THY’nin resmi sosyal medya hesabından “Birleşik Krallık ve Danimarka çıkışlı, Türkiye aktarmalı olarak başka ülkelere uçacak yolcularımızın dikkatine” başlıklı açıklama gerçekleştirildi.

Duyuruda, Birleşik Krallık ve Danimarka çıkışlı, Türkiye aktarmalı olarak başka ülkelere uçacak yolcuların varış ülkesi kurallarına göre uçuşa kabul edileceği aktarıldı. Aktarma yapacak yolcuların havalimanında bulunan aktarma alanından çıkmadıkları sürece PCR testinin gerekliliğinin bulunmadığı ifade edilen duyuruda, “Varış noktasındaki PCR testi koşul ve kurallarında ülkeler arası farklılıklar yaşanabileceği için önceden tedbir almanızı öneririz” açıklamasında bulunuldu.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*