İngiltere Yeniden Kapanıyor

İngiltere Başkanı Boris Johnson
İngiltere Başkanı Boris Johnson

Corona virüsün en çok etkilediği ülkelerden olan İngiltere bir kez daha karantinaya giriyor.

İngiltere Başbakanı Boris Johnson, İngiltere’de Covid-19 salgınıyla mücadele kapsamında ulusal karantina ilan edildiğini açıkladı.

İngiliz halkına hitaben yaptığı konuşmada virüsün yeni türünün “sinir bozucu ve endişe verici” bir şekilde yayıldığını söyleyen Johnson, “Bu nedenle İngiltere’de, bu durumu atlatacak kadar zor bir ulusal karantinaya girmeliyiz. Bu, hükümetin bir kez daha evde kalmanız için talimat verdiği anlamına geliyor” dedi.

Başbakan Johnson, herkesin üzerine düşeni yapması ve aşılama işlemlerinin devam etmesi durumunda, şubat ayının ortalarından itibaren kısıtlamaların gevşetilmeye başlayabileceğini ifade etti. Johnson, “Virüs hakkındaki anlayışımız değişmezse, aşı uygulaması başarılı olmaya devam eder, ölümler düşerse ve herkes kurallara uyarak rolünü oynarsa, şubat ayının ortasına doğru kısıtlamalar gevşetilebilir” ifadelerini kullandı.

İngiltere’de daha önce iki kez ulusal çapta karantina ilan edilmişti. Ülkede şu ana dek 65 bin 472 kişi covid-19 sebebiyle hayatını kaybetti.

 

Daha fazla haber okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

Bizi Twitter’da da takip etmek için buraya tıklayabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*