İçişleri Bakanlığı ve Valiliklerden Kılıçdaroğlu’na Suç Duyurusu

İçişleri Bakanlığı ve Valiliklerden Kılıçdaroğlu'na Suç Duyurusu
İçişleri Bakanlığı ve Valiliklerden Kılıçdaroğlu'na Suç Duyurusu

İçişleri Bakanlığı ve Valiliklerden Kılıçdaroğlu’na Suç Duyurusu

Eski CHP Milletvekili Berhan Şimşek’in Habertürk’te katıldığı canlı yayında dile getirdiği, “Vali militan, kaymakam militan, yargıçlar militan… Alınan kararları görüyoruz” sözleri tartışma yarattıktan sonra bir açıklama da CHP liderinden geldi.

Kemal Kılıçdaroğlu Berhan Şimşek’i savunarak şöyle demişti:

Bizim milletvekili arkadaşımız bir açıklama yapıyor. ‘Vali militan yargıçlar militan alınan kararları görüyoruz’ diyor. Vay sen misin militan diyen. İşte sana militan. Dünya kadar militan var. Tekirdağ’da çocukların karnesini dağıtan kim? AK Parti İl Başkanı. Veren kim? MEB Müdürü. Al sana militan. İçişleri Bakanlığı bir yazı yazıyor bütün valiliklere, ‘Hepiniz dava açın’ diyor. Dava açmazsanız namertsiniz. Hepiniz militansınız. Hepiniz yolsuzluğun, ahlaksızlığın militanısınız.”

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun “militan” söylemine ilişkin İçişleri Bakanlığı tarafından Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunuldu.

İHA’nın aktardığına göre, Bakanlık avukatları, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nda Kılıçdaroğlu hakkında “kamu görevlisine hakaret” suçlamasıyla suç duyurusunda bulundu.

Öte yandan birçok ilin valisinin de bulundukları illerde Cumhuriyet Savcılıklarına giderek, Berhan Şimşek ve Kemal Kılıçdaroğlu hakkında suç duyurusunda bulundukları, Ankara Valiliği’nin de Kılıçdaroğlu hakkında suç duyurusunda bulunacağı öğrenildi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*