Hamza Yerlikaya’nın Diploması Sahte Mi?

Hamza Yerlikaya
Hamza Yerlikaya

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı, Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı, Vakıfbank Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı, eski AKP milletvekili ve eski güreşçi Hamza Yerlikaya’nın lise diplomasının sahte olduğu iddia edildi.

Cumhuriyet’ten İklim Öngel’in haberine göre, kararda Yerlikaya’nın “resmi evrakta sahtecilik” yaptığı ortaya konurken, mahkeme hükmü erteledi. Bu ertelemeyle Yerlikaya cezadan kurtulmuş oldu.

Gece verilen karara Vakıfbank Yönetim Kurulu’na atanan Hamza Yerlikaya’nın diploma konusu Halkın Kurtuluş Partisi tarafından da “resmi belgede sahtecilik”, “bankacılık kanuna muhalefet”, “görevi kötüye kullanma” ve “nitelikli dolandırıcılık” gerekçeleriyle Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na taşındı. Savcılıktan soruşturmayı tüm bu yönlerden derinleştirmesini isteyen HKP avukatları, Yerlikaya ile birlikte “sahte diplomayı kabul ederek hukuka aykırı kayıt yapan, diplomalar veren ve bu diplomaları kabul eden yahut Yerlikaya’yı atayan kişiler” için de “görevi kötüye kullanma” ve “resmi evrakta sahtecilik”ten dava açılmasını istedi.

Sabah Gazetesi Diplomalara Ulaştı

Turkuvaz Medya Grubu’ndan Sabah Gazetesi ise bu iddialar üzerine Hamza Yerlikaya’ya ait diplomalara ulaştığını iddia etti. Yerlikaya’nın Mimar Sinan İlköğretim Okulu’nu bitirip sonrasında da açık öğretim üzerinden 2004 yılında liseden mezun olduğunu, Süleyman Demirel Üniversitesi Budur Eğitim Fakültesi Beden Eğitimi ve Spor Bölümü, Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliğinden mezun olarak Sakarya Üniversitesi’nde de yüksek lisans yaptığını belirtti ve diplomalarını paylaştı.

Hamza Yerlikaya’ya ait olduğu iddia edilen lise diploması

 

Daha fazla haber okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

Bizi Twitter’da da takip etmek için buraya tıklayabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*