Gürcistan Rusya’ya Provokasyon Suçlaması Geldi

Bakanlık tarafından yapılan yazılı açıklamada, "Gürcistan Dışişleri Bakanlığı, Tskhinvali kentinde (Güney Osetya'da) Rusya'nın işgal rejiminin yasadışı bir şekilde tutukladığı Gürcistan vatandaşı Zaza Gakheladze'nin tutukluk süresini 12 yıldan fazla süre ile uzatmasından dolayı derin endişe duymakta." ifadelerine yer verildi.

Gürcistan Rusya’ya Provokasyon Suçlaması Geldi

Gürcistan Dışişleri Bakanlığı, ülkeden bağımsızlığını ilan eden ve Rusya Federasyonu’nun desteklediği Güney Osetya’nın sınırını ihlal ettiği gerekçesi ile bir Gürcistan vatandaşına hapis cezası verilmesine tepki göstererek, Moskova yönetimini “provokasyon” ile suçladı.

Bakanlık, 11 Temmuz 2020’de, Tiflis yönetimin kontrol ettiği bölgede sınır hattını yasadışı şekilde geçtiği suçlamasıyla Güney Osetyalı güçler tarafından kaçırılan Gürcistan vatandaşı Zaza Gakheladze’nin, 12 yıl ve 6 ay hapis cezasına çarptırılmasına tepki gösterdi.

Bakanlık tarafından yapılan yazılı açıklamada “Gürcistan Dışişleri Bakanlığı, Tskhinvali kentinde (Güney Osetya’da) Rusya’nın işgal rejiminin yasadışı bir şekilde tutukladığı Gürcistan vatandaşı Zaza Gakheladze’nin tutukluk süresini 12 yıldan fazla süre ile uzatmasından dolayı derin endişe duymakta.” denildi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*