Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz’den Açıklamalar

Mustafa Cengiz'den Kritik Açıklamalar
Mustafa Cengiz'den Kritik Açıklamalar

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, Kulübün kuruluşunun 115. yılı dolayısıyla kulübün kurucusu Ali Sami Yen’in kabri başında düzenlenen anma töreninin ardından basın mensuplarına gündeme dair açıklamalarda bulundu.

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz yaptığı açıklamalarda “Mali genel kurulu yapıp seçimlere gitmek istiyorum. Bütçe onayı için olağan mali genel kurulu yapmak zorundayız fakat yapamıyoruz. Ortalama 4-5 bin kişi gelir. İkişer metre mesafe koy. Bulun yer yapayım. Devletle yazışıyoruz. Bu sorumluluğu alamam ben. Bir an evvel mali genel kurulu yapıp seçimlere gitmek istiyorum. Niye kaçayım ki genel kuruldan.” şeklinde konuştu.

Maçların Seyircili Oynanması

“Bu, dünyaya da bir ilan. Localar ve beraberinde tribünleri de açalım. Risk her yerde var. Bu, dünyaya da bir gösteri. Türkiye, Dünya Sağlık Örgütü’nün örnek gösterdiği bir ülke. Futbolda da örnek olmalıyız. Maske takarak ve mesafeye uyarak bu haftadan itibaren maçları seyircili yapmalıyız.”

Abdürrahim Albayrak ve Yusuf Günay Gerilimi Hakkında

“Aile içinde belli bir tartışma olabilir. Nedense Yusuf ile Abdurrahim’e müthiş bir saldırı var. Özellikle sosyal medyada. Bana geldiğinde ”bunun zaten bir ayağı çukurda, ölecek” diyorlar ancak Abdürrahim Albayrak ve Yusuf Günay’a organize bir saldırı var. Ben hiç kimseye kin tutmam. Bu ülkede efendi olursanız sizi yumuşak zannediyorlar. Belli bir eğitimle bunun düzeleceğine inanıyorum. Bir çatışma ve çarpışma yok. Önümüzdeki hafta çok açıklama yapacağım. Abdurrahim Albayrak ve Yusuf Günay’a haksızlık yapıldığını düşünüyorum.”

Mustafa Cengiz Tüm Konularda Açıklamalarda Bulundu

Oyunculara Yapılan İndirim Talebi Hakkında

Biz ekime kadar olan bütün ödemeleri yaptık. İki kişiye eksik ödedik. Onları anlatacağım size ne halt yediklerini. Hepsi yüzde 15’i kabul etti, bunlar etmedi.

Younes Belhanda – Sofiane Feghouli

Mustafa Cengiz’in yaptığı açıklamalarda bahsettiği iki oyuncu, yönetime yakın bir gazeteci olan Ali Naci Küçük’e göre Belhanda ve Feghouli. Küçük’ün kişisel hesabından yaptığı açıklamada, tüm oyuncuların indirimi kabul ettiğini ancak bu iki oyuncunun indirime yanaşmadığını belirtti.

Bu iki oyuncunun dışında, Galatasaray’ın yıldız ismi Falcao hakkında da ciddi bir iddia var: Galatasaray’ın en önemli tribün oluşumu olan UltrAslan’ın eski liderlerinden olan Oğuz Altay, kişisel twitter hesabından Falcao’nun maaşında indirim yaptığını fakat alacaklarından dolayı Galatasaray’ı UEFA’ya şikayet ettiğini açıkladı.

Bu kritik gelişmelerden sonra Galatasaray yönetiminden nasıl bir hamle geleceği merak konusu. Bu sorunlar dışında, Başkan Cengiz’in de sağlık durumunun hiç iyi olmadığı aşikâr. Galatasaray yönetimi transfer konularında başarısız dönemler geçirdi ancak transfer dışındaki konularda hem sportif hem de mali olarak Galatasaray’da çok önemli işlere imza attılar. Yalnızca başkan özelinde değerlendirdiğimiz vakit kesinlikle istifaya davet edilmemeleri gerektiğini düşünüyorum. Ancak Başkan’ın söylediği gibi bir sağlık problemi varsa, kendini daha fazla stres altına sokmamasından yanayım.

 

Twitter hesabımıza ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*