Erdoğan’dan Kılıçdaroğlu’na Salvo

Recep Tayyip Erdoğan - Kemal Kılıçdaroğlu
Recep Tayyip Erdoğan - Kemal Kılıçdaroğlu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan muhalefet lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na salvo geldi. Erdoğan’dan Kılıçdaroğlu’na 2023’teki seçim konusunda gönderme geldi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun adaylık sinyali olarak yorumlanan sözlerini değerlendirdi.

Kılıçdaroğlu, Meclis’teki bütçe görüşmelerinde yaptığı konuşma sırasında AKP grubundan bazı vekillerin “Aday olun” diye seslenmesi üzerine “Aday olup olmayacağımı size kim söyledi?” diye cevap vermişti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Kılıçdaroğlu’na bu sözler karşılığında “Hani bizde güzel bir laf var ya; ‘Gaza geldi’ diye. Orada da gaza geldi. Gazı hayırlı olsun.” cevabı geldi.

Erdoğan Karabağ Zaferi Kutlamaları İçin Azerbaycan’daydı

Azerbaycan’ın Karabağ’da kazandığı zaferin kutlamaları için Azerbaycan’da bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ermenistan’la ilgili de “İnanıyorum ki bundan sonra bölge tarihi yeni bir istikamette şekillenecektir. Üzerinde çalıştığımız 6’lı platform herkes için kazan-kazan imkanı sağlayacak bir girişimdir. Ermenistan da bu sürece katılır ve olumlu adımlar atarsa Türkiye-Ermenistan ilişkilerinde de yeni bir sayfa açılabilir. Yeni imkanlar doğduğu takdirde şüphesiz ki burada Ermenistan’ın kazancı da ciddi manada artacaktır. Bundan en çok da Ermenistan kazanacaktır.” sözlerini kullandı.

 

Daha fazla haber okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

Bizi Twitter’da da takip etmek için buraya tıklayabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*