Ekrem İmamoğlu Corona Virüse Yakalandı

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun Corona Virüs Testi Pozitif Çıktı
İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun Corona Virüs Testi Pozitif Çıktı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu corona virüse yakalandı. İBB Sözcüsü Murat Ongun Twitter hesabından yaptığı açıklamada ‘’ İBB Başkanımız Ekrem İmamoğlu’nun Covid-19 testi pozitif çıkmıştır. Hastanede tedavi süreci başlayan Başkanımızın sağlık durumu iyidir. Kamuoyunun bilgisine sunarız.’’ şeklinde konuştu.

Daha sonrasında İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu corona virüse yakalandığını kişisel Twitter hesabından paylaştığı bir videoyla duyurdu. Yaptığı açıklamada en son Çarşamba günü test olduğunu ve negatif çıktığını ancak dün gece ateşinin 38 dereceye çıktığını, bunun üzerine de geceyi hastanede geçirdiğini söyledi. Yapılan tetkikler sonrası corona virüs testinin pozitif çıktığını ancak ateşinin nispeten düştüğünü ve gayet iyi hissettiğini ileten İmamoğlu, tüm halkın çok dikkatli olması gerektiğini de ekleyerek videoyu sonlandırdı.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu

Corona virüse yakalanan Ekrem İmamoğlu’na pek çok isimden geçmiş olsun mesajı geldi. Cumhuriyet Halk Partisi Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, İmamoğlu’nu telefonla arayarak sağlık durumu hakkında bilgi aldı ve geçmiş olsun dileklerini iletti. Yine İstanbul Valisi Ali Yerlikaya da Ekrem İmamoğlu’nu arayıp iyi dileklerini iletti.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş da, Twitter hesabı üzerinden ‘’ İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımız Ekrem_İmamoglu’nun Covid-19 testinin pozitif çıktığını üzüntüyle öğrendim. Başkanımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyor, bir an evvel sağlığına kavuşmasını diliyorum.’’ mesajını yayınladı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da yine Twitter hesabından ”COVID-19 testinin pozitif çıktığını öğrenince arayıp, geçmiş olsun dileklerimi ilettiğim İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Sn. Ekrem İmamoğlu’na buradan bir kez daha geçmiş olsun diyorum. Bu vesileyle, salgının yayıldığı İstanbul’da halkımızı tedbirli olmaya davet ediyorum.” mesajını yayınladı.

 

Bizi Twitter’da da takip etmek için buraya tıklayabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*