Donald Trump’ın Sağlık Durumu Hakkında

Donald Trump Solgun Görünüyor
Donald Trump Solgun Görünüyor

5 Ekim 2020 tarihi itibariyle son durum

-ABD Başkanı tarafından dün Walter Reed Tıp Merkezi dışında kamp yapan destekçileri ziyaret etmek için yapılan bir gezi, orada çalışan bir doktor tarafından “delilik” olarak nitelendirildi. (scotsman.com)

Donald Trump: Önümüzdeki birkaç gün, koronavirüs savaşında benim için ‘gerçek bir sınav’ olacak (femalefirst.co.uk)

Birleşik Krallık’taki tedavinin denemelerine katılan Oxford Üniversitesi’nden bir profesöre göre, Donald Trump’a verilen deneysel koronavirüs ilacı ‘çok ümit verici’ ve ‘çok güçlü’. (banburycake.co.uk)

Doktorlar, Başkan Donald Trump’ın 24 saat içinde hastaneden taburcu edilebileceğini söyledi (scotsman.com)

Donald Trump, hazırlıksız konvoyla hastane dışındaki destekçilerini şaşırttı. (independent.ie)

Donald Trump

 

Eşi Melania Trump’la birlikte corona virüse yakalanan ABD Başkanı Donald Trump’ın sağlık durumu hakkında pek çok iddia bulunuyor. Kişisel Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamada “Buraya geldim çünkü pek iyi hissetmiyordum, şimdi daha iyi hissediyorum. İyileşmek için çok çalışıyoruz. Geri döneceğim, sanırım yakında döneceğim ve seçim kampanyasını başlattığım gibi bitireceğim” dedi. İşte pek çok spekülasyon çıkan Donald Trump’ın sağlık durumu hakkında basında çıkan haberler.

4 Ekim 2020 tarihi itibariyle son durum

-Donald Trump corona virüs savaşında kendini çok daha iyi hissediyor ancak gelecek 48 saat çok kritik. (standard.co.uk)

-Eski eşi Ivana Trump, Donald Trump’ın corona virüse yakalanması konusunda üzündüğünü ve çok korktuğunu söyledi. (nypost.com)

-Donald Trump iyileşeceğini söyledi ancak önümüzdeki 48 saat Covid-19 iyileşmesi için çok kritik.  (tvnz.co.nz)

-Dünyanın en güçlü adamı olan ABD başkanı Covid-19’a yakalandı. Ülkeyi korumayı başaramadığı gibi kendini de koruyamadı. (businesslive.co.za)

-Spiker Michael Che, Trump’ın corona virüs ile dalga geçip sonrasında yakalanmasıyla ilgili ”İnsanlar Trump’ın hastaneye kaldırılmasında komik bir durum olmadığını söylüyor. Belki ahlaki açıdan yok ancak matematiksel olarak içinde komiklik barındıran bir durum. Kemer takan insanlarla dalga geçip, pantolonumun düşmesiyle tamamen benzer bir durum.” şeklinde konuştu.

-Snoop Dogg, Donald ve Melania Trump çifti için dualarını gönderdi. (hiphopdx.com)

-ABD başkanlık seçimleri yaklaşırken ve Donald Trump hastanede iken, kampanyası ‘Amerika’yı Yeniden Büyük Hale Getir’ i başlattı.

-Demokratlar, Trump hakkında yayınladıkları olumsuz reklamları geçici olarak askıya aldıklarını duyurdular. (Sabah.com)

-Donald Trump teşhisten bu yana 2 defa oksijen desteği aldı.  (sbs.com)

-Doktorlar, ABD başkanının oksijen seviyesinin son günlerde iki kez  düştüğünü, ancak steroidlerle tedavi edildiğini ve durumunun düzeldiğini söylüyor. Pazartesi Oval Ofis’e dönme ihtimali var. (sbs.com)

Donald Trump, sağlığının iyiye gittiğini açıkladı.ABD Başkanı olunduğunda, doğrudan dünyanın en önemli insanlarından biri olunur. Trump da şu an bu konumda ve ciddi bir sağlık problemi yaşıyor. Bu, fazlasıyla reytingi olan bir durum olduğu için doğru veya yalan pek çok haber çıkacaktır. Bu aşamada yapılması gereken en sağlıklı şey, resmi kaynaklar dışında pek fazla kaynağa itibar etmemektedir.

 

Twitter hesabımıza ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*