Donald Trump ve Eşi Melania Trump Pozitif

Trump Çifti Corona Virüse Yakalandı
Trump Çifti Corona Virüse Yakalandı

Amerika Birleşil Devletleri Başkanı Donald Trump ve eşi Melania Trump Corona Virüse yakalandı. Donald Trump kişisel Twitter hesabından yaptığı açıklamada ”Bu gece Melania Trump ve Ben Covid-19 testlerimizin pozitif çıktığını öğrendik. Derhal kendimizi karantina ve kurtarma sürecine alacağız. Bunu BİRLİKTE atlatacağız” dedi.

Donald Trump ve Eşi Melania Trump ‘ın testlerinin pozitif çıkması sonrası ABD’de tüm gündem seçim ekseninden bu duruma yöneldi.

Sosyal medyada Trump çiftine sağlık dileyen yüzbinlerce kişinin yanında bu hastalığa sevinen, hatta Trump ve eşinin ölmesini isteyen de pek çok kişi var. Twitter’da özellikle dikkat çeken mavi tikli (Onaylı) hesaplardan gelen Donald Trump ve Eşinin ölmesini isteyen kişilerin attığı tweetler fazlasıyla mevcut. Örnek olarak: ”Artık ölme vakti, lütfen”, ”İşin güzel yanı ölürken ne kadar mutlu olduğumuzu görecek” gibi paylaşımlar dikkat çekiyor.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin de Donald Trump’a bir fax göndererek ”İçsel canlılığınız, iyi ruh haliniz ve iyimserliğiniz bu tehlikeli virüsle başa çıkmanıza yardımcı olacağına eminim” sözleriyle iyi dileklerini iletti.

Donald Trump – Melania Trump

 

Yukarıdaki paragraflarda da belirttiğim gibi ABD halkında Trump çiftinin hayatını kaybetmesini isteyen ciddi bir çoğunluk var. Amerika’da kocaman bir nefret dili oluştu. Bunda tabi ki Trump ve diğer yönetim kademesinin de payı var fakat bu kadar ciddi bir sağlık probleminde bu derece nefret dolu olmak tamamen sağlıksız bir bakış açısı. Yönetimsel olarak yapılan hataların, ayrıştırmaların cevabı seçimlerde verilmelidir. Ayrıca Donald Trump’ın başkan olarak seçildiği 2016 ABD seçimlerinde halkın %39,09’u seçimlerde oy kullanmamış ve katılım oranı %60,01’de kalmıştı. Şu an onu eleştiren halkın özeleştiri de yapması gerekiyor.

 

Twitter hesabımıza ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*