Dexter Dizisi Geri Dönüyor

Dexter Morgan
Dexter Morgan

2006-2016 yılları arasında yayınlanan ve efsaneler arasına giren Dexter dizisi geri dönüyor. Dexter resmi hesabından yapılan açıklamada, dizinin yeni sezonu ile geri döneceği duyuruldu.

Resmi hesaptan yapılan açıklamada Michael Carlyle Hall’un başrolünde yer aldığı Dexter dizisi 7 yıl sonra geri dönüyor. Ne zaman yayınlanacağı henüz açıklanmayan dizinin, 10 bölümlük mini bir dizi şeklinde olacağı konuşuluyor.

Dexter’ın Konusu

Annesinin öldürülmesi ile üç yaşında yetim kalan Dexter Morgan Miami polis memuru Harry Morgan tarafından evlatlık olarak alınmış. Harry’nin eşi Doris tarafından benimsenmiştir. Genç yıllarda Dexter mahallede evcil hayvanları öldürme isteğinin oluştuğunu keşfeder. Harry onları öldürmek için çok erken olduğuna inandığını söyler ve Dexter’in öldürme isteği gittikçe artar. Harry, Dexter’a masum insanları öldürmemesini söyler ve ona birkaç kural öğretir:

”En önemlisi, Dexter asla yakalanmamalısın.”
”Dexter’ın kurbanları ölmeyi hak etmelidir.”
Dexter her zaman katilin suçlu olduğundan emin olmalıdır, bundan dolayı sık sık kurbanın suçlu olduğuna dair kesin kanıtı elde etmek için büyük çaba harcar.
Harry ona normal insan duygularına sahip olmayı, sosyal davranmayı ve katilleri öldürdükten sonra cinayet mahallini temizlemeyi gösterir. Dexter “Karanlık Yolcuyu” (öldürme iç güdüsüne verdiği ad) tatmin etmek için kodu takip eder. Ancak, dördüncü sezonda sonradan masum olduğu kanıtlanan bir fotoğrafçıyı öldürür. Birçok seri katil gibi Dexter da her öldürdüğü katilden bir şey alır: Bir neşter ile o kurbanının yanağından bir damla kan alır ve lamelin üzerine damlatır, onları da toplar. Koleksiyonu klimanın içinde gizlenmiş bir ahşap kutu içinde saklar.

Efsane Dizi Dexter Yeniden Yayınlanacak

 

2006 ile 2013 yılları arasında toplam 8 sezonluk serüveni olan Dexter, 96 bölümlük hikayenin ardından 23 Eylül 2013’te son bölümü ile ekranlara gelmişti. Yeniden çekimlerin başlayacağını öğrenen hayranları büyük bir sürpriz ve mutluluk yaşadı.

 

Twitter hesabımıza ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*