Devlet Bahçeli: HDP’nin Kapatılması Şarttır

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli

MHP Lideri Devlet Bahçeli, HDP’nin kapatılması konusu üzerine açıklamalarda bulundu.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin TBMM’deki grup toplantısında açıklamalarda bulundu.

Bahçeli, “Türkiye bir hukuk devletiyse HDP’nin kapatılması acildir, şarttır. Ayrıca başka bir ad altında, mesela Demokratik Bölgeler Partisi isimli paravan terör oluşumu çatısıyla bile tekrardan faaliyette bulunmasına fırsat verilmemelidir” dedi.

“HDP’NİN KAPATILMASI ACİLDİR”

Siyasi partilerin kapatılması Anayasa Mahkemesi’nce kesin olarak karara bağlanmaktadır. Kapatmaya konu eylemlerin yalnızca işlenmiş olması yeterlidir. HDP diye bir partiden, söz etmek artık mümkün olmayacaktır. Türkiye bir hukuk devletiyse HDP’nin kapatılması acildir, şarttır. Ayrıca başka bir ad altında, mesela Demokratik Bölgeler Partisi isimli paravan terör oluşumu çatısıyla bile tekrardan faaliyette bulunmasına fırsat verilmemelidir.

CHP’liler PKK’ya hala minnettar mıdır? İttifak ortağı CHP gibi fezlekelere ne var ne yok ona bir bakalım mı diyecekler? HDP’nin kapatılması konuusnda CHP ve İYİ Parti’nin tutumu nasıl olacaktır? HDP’ye destek PKK’ya destekdir. PKK’ya destek Türkiye’ye ihanettir. CHP kime destek vermektedir? İYİ Parti kim tarafındadır? Ak koyun kara koyun ortaya çıkacaktır. MHP amasız fakatsız şekilde dokunulmazlıkların kaldırılmasına evet diyecek, HDP’nin kapatılmasını da sonuna kadar savunacaktır. ABD şunu demiş, bize göre fasa fisodur. Milli bekamız neyi gerektiriyor ona bakacağız.

“ERMENİSTAN TERÖR DEVLETİDİR”

Ermenistan terör devletidir aynı zamanda kukladır. Biz konu Ermenistan olsa bile demokrasinin hakim olmasını isteriz. Ermenistan’ın darbeye mesafeli demokrasiye yakın olması dileğimizdir. Aynı tutarlılığı muhatap ülkelerden de bekleriz.

 

Daha fazla haber okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

Bizi Twitter’da da takip etmek için buraya tıklayabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*