Denizli Valisi Ali Fuat Atik’ten Tepki Çeken Olay

Vali Ali Fuat Atik
Vali Ali Fuat Atik

Denizli Valisi Ali Fuat Atik, Covid19 önlemleri çerçevesinde Gazi Bulvarı Caddesi’nde gezerek halkla görüştü. Halka maske takmalarını telkin eden Atik, maskesi olmayan vatandaşlara maske dağıttı. Vali Atik’e Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, İl Emniyet Müdürü Kenan Yıldız da eşlik etti.

Döner satan bir işletmeye giden Denizli Valisi Ali Fuat Atik, dönerci ustasının elinde eldiven görmeyince yanına giderek önce uyardı. Döner ustasının uyarıyı dikkate almayıp hâlâ döner kesmeye devam etmesi üzerine Vali Atik, polis ekiplerine işletme hakkında tutanak tutulup, kapatılması talimatını verdi. Vali Atik’in talimatı üzerine iş yeri hakkında tutanak tutuldu. Valinin bu tutumu sosyal medyada tepki çekti.

Gelen tepkilerin ardından bir açıklama yapan Vali Atik, özür diledi. Ali Fuat Atik açıklamasında, “Gün boyu yapılmış olan denetimin getirmiş olduğu yorgunlukla işletme çalışanı ile yaşanan diyalogda şahsımın yaklaşımı, üslubum ve kullandığım ifadenin gönül kırıcı bir yaklaşım içermesi hakikaten beni de üzdü.” dedi.

Vali Atik’ten Tepki Çeken Olay

Vali Bey’in daha sonralarında konuştuğu farklı bir esnafa neden maske takmadığını sorduğunda, esnaf kendisine ”artık gebermek istiyorum, piyasalar bitmiş durumda. Dün 15 tl ile kapattık, bugün 100 tl. Hepsi kâr olsa ne olur?” sözleriyle sitem etti. Vali de kendisini ”Sabır” diyerek telkin etti.

 

Denizli Valisi yapmış olduğu davranıştan dolayı özür dilemiş. Ancak bu haberde asıl konuşulması gereken bir üst paragrafta yazdığım esnafın özelinde, pandemi döneminde tamamen iflas aşamasına gelen esnafın durumu. TESK verilerine göre geçtiğimiz haziran ayında 7 bin 222 esnaf kepenk kapattı. Pandemi tabi ki tüm dünya ekonomisini etkileyen bir durum bu dönemde tüm kesimlerin sözlerinin ve rahatsızlıklarının dinlenmesi gerekiyor.

 

Bizi Twitter’da da takip etmek için buraya tıklayabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*