Deniz Baykal Yeni Parti mi Kuruyor?

D.Baykal Yeni Parti mi Kuruyor?
D.Baykal Yeni Parti mi Kuruyor?

CHP kulislerinde konuşulan iddialara göre Deniz Baykal yeni bir parti kurma hazırlığında. Baykal’ın kuracağı partinin adının ‘Halk Parti’ olacağı iddia edilirken partinin genel başkanının ise Deniz Baykal’ın kızı Aslı Baykal’ın olacağı konuşuluyor.

Hürriyet Gazetesi yazarlarından Yalçın Bayer geçtiğimiz gün, Antalya kökenli yeni bir partinin kurulacağı yönünde bir duyum aldığını aktarmıştı. Bayer bugün kaleme aldığı yazıda ise Deniz Baykal‘la ilgili önemli bir iddiaya yer verdi; “İktidar kanadında CHP’nin Kemalist kanadı gıdıklanıyor, ağır eleştiriler yapılıyor. Kemal Bey’in etrafında ‘adam’ kalmadı, nasıl bir genel başkan olduğu sorgulanmaya başladı. CHP’den yeni bir parti mi doğdurulmak isteniyor? Evet, dışarıda ‘üflenenlere’ göre böyle”.

CHP Eski Genel Başkanı Baykal

Partinin kurucuları olarak, Yılmaz Ateş, Mehmet Sevigen, Algan Hacaloğlu, Mustafa Özyürek’in isimlerinin geçtiğini belirten Bayer, “Onur Öymen ve Şahin Mengü’nün adını fısıldayanlar da var. Baykal’ın kızı da genel başkan olacakmış. En önemlisi, dışarda Baykal’ın bir görüşü ve beyanı geçmiyor. CHP’nin ‘ağır’ bir abisi “Baykal’ın bir beyanı yoksa bu işin bir ciddiyeti olamaz” dedi.

 

Twitter hesabımıza ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*