Covid Aşısı Müjdesi; Tarihi ve Fiyatı Belli Oldu

Corona Virüs Aşısı İçin Büyük Gelişme
Corona Virüs Aşısı İçin Büyük Gelişme

Corona virüsü dünya çapında binlerce can almaya devam ederken AstraZeneca’dan covid aşısı hakkında çok büyük bir müjde geldi. Aşıların dağıtımının yıl sonunda başlayabileceğini söyleyen firma, pek çok konuda daha ayrıntı vermeyi de ihmal etmedi.

Mevcut çalışmalarda en önde gösterilen Oxford Üniversitesi ile AstraZeneca’nın birlikte geliştirdiği covid aşısı adayı. AstraZeneca’nın CEO’su Pascal Soriot aşıdaki son durumla ilgili önemli açıklamalarda bulundu. ABD merkezli Bloomberg’e konuşan Soriot, aşının yıl sonunda geniş çaplı olarak uygulama için hazır olabileceğini söyledi. Yaz aylarında enfeksiyon oranlarının düşmesiyle klinik deneylerin yavaşladığını belirten Soriot, vakaların yeniden artmasıyla ihtiyaç duydukları verilere ulaşma imkanı bulduklarını ifade etti. Soriot yaptığı açıklamalarda şu şekilde konuştu:

“Günün sonunda aşının henüz işe yarayıp yaramadığını bilmiyoruz. Sonuçlar buna ve ne kadar uzun süre koruduğuna ilişkin diğer sorulara da yanıt verecek. Geniş çaplı olarak aşılamaya 2021 Ocak’ta geçilmesi mümkün. Aralık ayında bile olabilir. Onay aldığımız takdirde yüz milyonlarca dozu yetiştirme konusunda kendimize güvenimiz tam.”

Corona Virüs Aşısı İçin Çalışmalar Sürüyor

Soriot, aşının muhtemel satış fiyatını 4-5 Dolar (34-45 TL) arasında olacağını söyledi.

 

Bizi Twitter’da da takip etmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Daha fazla haber için buraya tıklayabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*