Çin’de 139 Yeni Covid 19 Vakası

Çin'de Yeniden Covid 19 paniği - Fotoğraf: The Wall Street Of Journal
Çin'de Yeniden Covid 19 paniği - Fotoğraf: The Wall Street Of Journal

Çin’de 139 Yeni Covid 19 Vakası

Çinli yetkililer, 17 yaşındaki bir hazır giyim fabrikası işçisinin test sonucunun pozitif çıkmasının ardından, Sincan’da bir başka salgını bastırmak için çabalıyor.

Sağlık yetkilileri Pazar günü Sincan Eyaletinde teyit edilen 137 yeni vaka bildirdi ve bu, bahardan bu yana açık ara en büyük yeni salgın haline geldi. Pekin’in öngörülen “savaş zamanı duruşu” yaklaşımına uygun olarak, yetkililer dün gece Kaşgar şehri ve çevresindeki 4,75 milyon sakinin tamamını denemek ve test etmek için bir kitle testi kampanyası başlattı.

 Birkaç hafta önce yetkililer, Shangdong Eyaletinin doğusundaki bir şehir olan Qingdao’da benzer şekilde büyük bir test sürüşü gerçekleştirdiler. 

Akıllı telefon tabanlı kapsamlı gözetim / vaka takibi, günah keçisi arama ve vaka sayıları ile ölümlerin tamamen bastırılması sayesinde Çin, COVID-19 vaka sayılarını neredeyse sıfıra indirmeyi başardı. Wuhan’da yerliler, kapıdaki fedai kişiler tarafından incelenebilecek şekilde enfeksiyon durumları akıllı telefonlarına kaydedilerek, bazen hızlı COVID-19 testleri yaparak barlara ve konserlere gidiyor. 

Çin’in ulusal sağlık yetkilileri vaka sınıflandırmalarını ithal ile yerli ve asemptomatik ile semptomatik olmak üzere ikiye ayırdı. 

Sincan sağlık komisyonuna göre, tümü asemptomatik olarak sınıflandırılan yeni vakalar, Shufu ilçesinde 17 yaşındaki bir kız ve ebeveynlerinin çalıştığı bir fabrikayla bağlantılıydı. Pekin NHC tarafından salgının kaynağı. 

Çin’de 139 Yeni Covid 19 Vakası

Şehir hükümeti, Pazar günü öğleden sonra bölgede 2,8 milyondan fazla örnek toplandığını ve geri kalanının iki gün içinde tamamlanacağını söyledi.

Ülkenin Pakistan, Afganistan, Tacikistan ve Kırgızistan sınırlarına yakın olan Kaşgar, ÇKP’nin ülkeyi yöneten Komünist ideolojisini kabul etmeye zorlamak için yeniden eğitim kamplarına ve toplama kamplarına acımasızca bastırdığı bir grup olan Çin’in Türk Müslüman etnik Uygurlarının kültürel evidir. 

Daha fazla haber için tıklayınız.

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*