Bill Gates’ten 2 Korkutucu Senaryo

William Henry "Bill" Gates III
William Henry "Bill" Gates III

Microsoft’un sahibi Bill Gates’ten dünyanın geleceğine dair 2 korkutucu senaryo geldi.

Bilindiği üzere Gates, dünyanın bir salgınla mücadeleye girebileceğini 6 sene öncesinde söylemişti.

“10 MİLYONDAN FAZLA İNSANI ÖLDÜRECEK ŞEY SAVAŞ DEĞİL VİRÜS”

2015’te katıldığı bir konferansta salgın hastalıklara karşı dikkat çeken Bill Gates’ten o gün yaptığı uyarı ve gelecekte dünyayı bekleyen tehlikelere ilişkin açıklamalar geldi. YouTube’da Veritasium isimli kanala konuk olan Gates, 2015’te yaptığı, “Önümüzdeki yıllarda 10 milyondan fazla insanı öldürecek şey bir savaş değil virüs olabilir. Füzeler değil ama mikroplar” sözlerine açıklık getirdi.

“DAHA İNANDIRICI OLABİLİR MİYDİM?”

Sunucu Derek Muller, “Bu uyarıda bulunduktan sonra dünyanın buna hazırlanmaması size nasıl hissettirdi?” diye sorarken Gates’in yanıtı ise şöyle oldu:

“Ben demiştim demek insana iyi hissettirmiyor. Daha ikna edici ya da inandırıcı olabilir miydim? Birçok solunum yolu hastalığı var zamanla bir tanesi öne çıkacak. Solunum yolu hastalıkları çok korkutucu. Çünkü enfekte olduğunuz halde farkında olmadan etrafta dolaşıyor, uçağa ya da otobüse binebiliyorsunuz. Ebola gibi hastalıklarda ise bunun aksine hastane yatağında oluyorsunuz.”

“ÖNLEMLERİMİZİ ALMALIYIZ”

Muller’in geleceğe ilişkin gördüğü tehditleri sorduğu Gates, “Birincisi iklim değişikliği. Her yıl karşılaşacağımız ölü sayısı, bu pandemide yaşadığımızdan çok daha büyük olabilir. İkinci olarak ise ‘Biyoterörizm.’ Büyük zararlar vermek isteyen biri bir virüs tasarlayabilir ve bunun bedeli doğal bir salgının yaratacağından çok daha ağır olur. Bugün yaşadıklarımızla karşılaşmamak için önlemlerimizi almalıyız” dedi.

 

Daha fazla haber okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

Bizi Twitter’da da takip etmek için buraya tıklayabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*