Bilim Kurulu Üyesi İstifa Etti

Prof. Dr. Bülent Çaplı
Prof. Dr. Bülent Çaplı

Corona virüs pandemisi sebebiyle kurulan Bilim Kurulu üyelerinden olan Prof. Dr. Bülent Çaplı sürpriz bir şekilde istifa etti.

Habertürk yazarı Muharrem Sarıkaya, bugün yayınlanan “Toplum Bilimleri Kurulu’ndan istifa” başlıklı köşe yazısında Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Bülent Çaplı ile görüştüğünü ve kendisine “Muharrem sen benim arkadaşımsın, dostane olarak dahi olsa başkalarına söylemediğim gibi sana da nedeni konusunda tek kelime edeceğim, ‘Gördüğüm lüzum üzerine ayrıldım’. Söyleyeceğim bu kadar” dediğini aktardı.

Prof. Dr. Bülent Çaplı

Koronavirüs salgını için ilk kurulan Bilim Kurulu’nda daha çok tıp hekimlerinden oluşunca, sosyolojik sorunlar için de bünyesinde yeni bir Bilim Kurulu’dan daha faydalanılmaya başlanmıştı; Sosyoloji, iletişim, psikoloji, din sosyolojisi, istatistik, tıp tarihi, iktisat sosyolojisi gibi alanlarda çalışan bilim insanlarından oluşan 7 kişilik ekip, Prof. Dr. Teyfik Demir, Prof. Dr. Kemal Ataman,  Prof. Dr. Nuran Yıldırım, Prof. Dr. Mustafa Necmi İlhan, Prof. Dr. Erol Göka, Prof. Dr. Veysel Bozkurt ve Prof. Dr. Bülent Çaplı yer almıştı.

 

Bizi Twitter’da da takip etmek için buraya tıklayabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*