Bakan Pakdemirli’den Hibe Desteği Açıklaması

Pakdemirli'den Hibe Açıklaması
Pakdemirli'den Hibe Açıklaması

Bakan Pakdemirli’den Hibe Desteği Açıklaması

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, arıcılık projelerine %50, kaz ve hindi yetiştiriciliği projelerine %75, İpekböcekçiliği projelerine %100 hibe desteği verileceğini duyurdu.

Arıcılık, İpekböcekçiliği, Kaz ve Hindi Yetiştiriciliği Yatırımlarının Desteklenmesine İlişkin Uygulama Esasları Tebliği Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Detaylar ise şöyle:

Arıcılık için “50 ve üzeri arılı kovanı olan ve en az 3 yıl Arı Kayıt Sistemine kayıtlı, Arı Yetiştiricileri veya Bal Üreticileri Birliğine üye üreticilerimiz bu desteklemeye başvurabilecek. Arı ürünleri üretiminde kullanılacak makine, alet, ekipman ve seyyar arıcı barakasına yüzde 50 hibe desteği verilecek” ifadesi kullanıldı.

İpekböcekçiliği, kaz ve hindi yetiştiriciliği için ise ““Damızlık ve Ticari Kaz ile Ticari Hindi Yetiştiriciliği Desteklemeleri çerçevesinde ise bin adet kapasiteli damızlık kaz, 500 adet kapasiteli ticari kaz veya bin adet kapasiteli ticari hindi işletmesi yatırımlarına yüzde 75 hibe desteği verilecek. Hibe desteği damızlık kaz işletmelerinde yeni kümes ve kuluçkahane inşaatı, makine, alet ve ekipman alımı için, ticari kaz ve hindi işletmelerinde ise yeni kümes yapımı, makine, alet ve ekipman alımı için uygulanacak” olarak belirtildi.

 

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*