Babacan Kılıçdaroğlu’nu Ziyaret Etti

Babacan, Kılıçdaroğlu'nu ziyaret etti
Babacan, Kılıçdaroğlu'nu ziyaret etti

Babacan Kılıçdaroğlu’nu Ziyaret Etti

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan ve beraberindeki heyet CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu, CHP’nin Genel Merkezi’nde ziyaret etti.

İki genel başkan arasındaki görüşmede Babacan’a Mustafa Yeneroğlu,  İbrahim Çanakcı, Sanem Oktar ve Teşkilat İşleri Başkanı Sadullah Ergin eşlik etti.

CHP heyetinde ise genel sekreter Selin Sayek Böke, Faik Öztrak ile Oğuz Kaan Salıcı ve Muharrem Erkek yer aldı.

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan’ın dikkat çeken açıklamaları şöyleydi:

Ülkemizde sistem ve yönetim zihniyeti sorunu var. Sistem değiştirmeyle ilgili hazırlıklar son derece önemli.

İttifaklar, seçim öncesinde yapılan görüşmelerdir. Şu anki gündemimizde ittifak değil istişare ve diyalog var. Seçime girmek için yasaların öngördüğü zorunlulukları tamamladık. Büyük kongremizi yaptık. Bizim için altı aylık takvim işlemeye başladı. Seçimin tarihi Meclis veya Cumhurbaşkanı tarafından belirleniyor.

Mümkün olan en kısa zamanda yapılacak seçim için kendimizi hazırladık. Seçimlere hazır bir siyasi parti olmayı hedefledik ve hedefimizi gerçekleştirdik. HDP’den bize ulaşmış resmî randevu talebi henüz yok. Eğer talep gelirse, randevu veririz. Bunda herhangi bir sorun yok.

Babacan’ın ardından konuşan Kemal Kılıçdaroğlu ise:

Eğer bir Milli Eğitim Müdürü İhvan’ın yaptığı hareketi, İhvan’ın logosunu kendi arka tarafındaki panoya koyup bir fotoğraf veriyorsa bu kişi devlet memuru değildir. Devlet memuru siyasetle uğraşmaz. Valililer kaymakamlar siyasetle uğraşmazlar. Onlar tarafsızdır, devleti temsil eder.

Bir siyasi partiyi temsil etmezler. Eğer devlet memurlarını bir siyasi partinin elemanı haline getirirseniz onu militanlaştırmış olursunuz. O kişi tarafsızlığını kaybetmiş olur. Üzerinden durduğumuz budur, bu konuda çok sayıda örnek var. O beşli çetenin sözcüsüdür.

Ben fakirin, derdi olanın sözcüsüyüm. Z kuşağının önünde oturalım. Tartışalım. İsterse A Haber’de yapalım, beraber tartışalım” dedi.

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*